کد خبر: 657294 A

امروز انجام شد؛

امروز فرماندار طالقان به اتفاق امام جمعه و نماینده مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین شهرستان طالقان از روستاهای دهستان پایین طالقان بازدید نموده و از نزدیک مشکلات این روستا ها را مورد بررسی قرار دادند .

به گزارش ایلنا، جواد صادقلو، فرماندار طالقان در مسجد روستای انگه با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به روستا ها گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم با رویکرد توسعه و اشتغال پایدار به روستاها نگاه ویژه‌ای شده چه بسا از سال 1380 که دهیاری ها شکل گرفت ، تا کنون 13 هزار میلیارد تومان اعتبار به روستاها تعلق گرفت  که از این مبلغ 11 هزار میلیارد آن در دولت‌های تدبیر و امید تخصیص پیدا کرده است.

فرماندار طالقان در ادامه افزود: یک‌سوم بودجه تملک دارایی شهرستان طالقان به راه‌های روستایی تعلق پیدا کرده و همچنین در بودجه سال 97 برای پروژه‌های آب شرب و ذخیره آب کشاورزی روستاهای این دهستان اعتبارات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

محمود بهمنی، نماینده مردم  شهرستانهای طالقان، ساوجبلاغ و نظر آباد نیز طی سخنانی به پیگیری مشکلات روستاییان در مجلس اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های بعمل آمده روستاهای بالای 20 خانوار از راه آسفالت، برخوردار خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی، امام جمعه شهرستان طالقان نیز در این مراسم گفت: حضور مسئولان در روستاها و بررسی مشکلات روستائیان از نزدیک موجب دلگرمی مردم خواهد شد و تداوم این موضوع می‌تواند تا حد زیادی موانع را مرتفع کند.

وی در ادامه به نقش ارتباطات در حل مشکلات اشاره نمود و گفت: ارتباط مردم با شوراها و ارتباط  شوراها  با مسئولان شهرستان و استان و کشور می‌تواند در آبادانی روستاها نقش به‌سزایی ایفا کند.

گفتنی است در این دیدار رؤسای ادارات راه و شهرسازی، راهداری و حمل‌ونقل جاده ای، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، برق، آبفای روستایی، مخابرات، صنعت، معدن و تجارت، بهزیستی، فرماندهی انتظامی و بخشدار مرکزی پاسخگوی موارد مطروحه مردم و شوراهای اسلامی دهستان پایین طالقان، شرکت کردند.

طالقان بازدید میدانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر