کد خبر: 656785 A

رئیس ستاد اجرایی فرمان‌ امام(ره) مطرح کرد:

در جریان سفر امروز چهارشنبه رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان فارس 2 طرح توانمندسازی اقتصادی اقتصادی و اشتغال‌زایی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، در راستای طرح توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور، 2 پروژه‌ اقتصادی لبن دوش دامک کوار و صنایع چوب و صنعت هیلو در شهرستان کوآر و شهرک صنعتی شیراز، افتتاح و به بهره‌برداری رسیدند.

این دو طرح با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این استان به فعالیت تولیدی مشغول شده‌اند.

محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این مراسم با تأکید بر اینکه عمده فعالیت این ستاد در حوزه‌ ایجاد کسب و کار، توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق کم‌تر برخوردار است، گفت: یکی از طرح‌های اشتغال‌زایی ما علاوه بر حمایت از کارآفرینان در طرح‌های اقتصادی بنگاه‌محور، فعالیت‌های اجتماع‌محور است که در حال حاضر در بسیاری از استان‌های کشور اجرایی شده و تا پایان سال 10 هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد.

مخبر یکی دیگر از طرح‌های اشتغال‌زایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را طرح‌های توانمندسازی اقتصادی بنگاه‌محور ذکر کرد و ادامه داد: در این طرح سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی در طرح‌های تولیدی 31 استان در حال انجام است و این پروژه‌ها در نهایت به خود مردم واگذار خواهد شد.

وی راهبرد اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را واگذاری امور به خود مردم عنوان کرد و افزود: بنابر توصیه‌ رهبر معظم انقلاب، مردمی کردن اقتصاد در دستورکار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است.

لازم به توضیح است شرکت لبن دوش دامک کوار که در زمینه‌ تولید فرآورده‌های لبنی فعالیت دارد با مشارکت  و سرمایه گذاری 44 میلیارد ریالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به بهره‌برداری رسیده است. 

همچنین شرکت چوب و صنعت هیلو که در زمینه‌ تولید محصولات لمینت و پارکت فعال است، در زمینی به مساحت 16 هزار مترمربع و سرمایه‌گذاری 117 میلیارد ریالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به مرحله‌ اجرایی رسیده است. این شرکت ظرفیت تولید 8 میلیون مترمربع محصولات چوبی را در سال دارد و طی یک و نیم سال آماده‌ی بهره‌برداری شده است. این شرکت در شهرک صنعتی شیراز برای ۱۶۰ متقاضی ایجاد اشتغال مستقیم خواهد کرد.

لازم به توضیح است، در راستای تحقق تدابیر مقام معظم رهبری«مدظله‌العالی» در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و پیگیری اهداف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و توسعه‌ عدالت اجتماعی، صبح امروز چهارشنبه 24 مرداد ماه، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با استقبال استاندار و مقامات استان، وارد فرودگاه شهید دستغیب شهر شیراز شد.

استان فارس استان کشور اشتغال حضرت امام سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر