کد خبر: 656500 A

سردار محمدیان:

فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری خانوادگی که با شگرد همراه بانک از طعمه‌های خود مبلغ 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان، گفت : در پی وصول یک فقره پرونده سرقت اسلحه شکاری به شیوه کش روزنی از کلانتری 12 چمران به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .

سردار محمدیان افزود: طبق اظهارات شاکی محرز شد که شخص ناشناسی، طی تماس تلفنی با وی درخواست خرید یک قبضه اسلحه شکاری را دارد و با مراجعه به مغازه وی اسلحه را خریداری و به شیوه پرداخت اینترنتی وانمود کرده که مبلغ 50 میلیون ریال هزینه فروش اسلحه را به حساب وی واریز کرده در حالیکه پس از بررسی های صورت گرفته متوجه می‌شود، مبلغ مذکور به حساب وی واریز نشده است.

وی با اشاره به بررسی های تکمیلی ماموران مشخص شد که متهم در استان های آذربایجان، مازندران، قزوین و تهران نیز به همین شیوه با هویت و مشخصات ظاهری متعدد اقدام به خرید طلا، گوشی موبایل، پوشاک، لوازم جانبی کامپیوتر و تجهیزات داخلی خودرو کرده و پس از پرداخت هزینه اموال خریداری شده به صورت پرداخت اینترنتی و ارسال پیامک جعلی مبنی بر واریز وجه نقد از طریق گوشی تلفن همراه، اطمینان فروشنده را جلب کرده و به این ترتیب از آنها کلاهبرداری می کرد.

این مقام انتظامی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و چهره نگاری های فرضی، چهره متهم مورد شناسایی شاکی قرار گرفت و پس از چندین روز تعقیب و مراقبت محل سکونت نامبرده در منطقه "خرمدشت" کرج شناسایی و پس از اطمینان از حضور وی در منزلش، ساختمان تحت محاصره ماموران درآمد.

وی افزود: زمانی که ماموران قصد رفتن به داخل منزل را داشتند، متهم با قفل کردن درب اصلی و ممانعت از ورود ماموران به داخل به همراه اعضای خانواده اش از طریق پشت بام اقدام به فرار کردند که با سرعت عمل ماموران دستگیر و در بازرسی از منزل وی یک قبضه اسلحه شکاری سرقتی و گوشی تلفن همراه کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به شگرد کلاهبردار سابقه دار، اظهار کرد: متهم که دارای 8 فقره سابقه کیفری است به 700 فقره کلاهبرداری از شهروندان در شهرهای مختلف کشور اعتراف کرد و در خصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری ها اذعان کرد که به منظور خرید از مغازه های مختلف با اعضای خانواده اش وارد مغازه مذکور شده و پس از خرید به فروشنده اعلام می کرد که وجه خریداری شده را از طریق موبایل بانک، پرداخت می کند که شماره فروشنده را و سپس رمز دوم خودرا وارد کرده و زمانی که مشخصات بانکی فروشنده بر روی صفحه ظاهر می شد با نشان دادن صورت وضعیت موجود و جلب اعتماد فروشنده قبل از زدن دکمه تایید به جای شماره کارت فروشنده، شماره کارت خود را ثبت و انتقال وجه را انجام می داد.

وی گفت: در این لحظه فرد کلاهبردار، پیامک تراکنش انتقال وجه واریز شده به حساب خودش را به فروشنده نشان داده و باعث گمراهی فروشندگان می شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که مبلغ کلاهبرداری‌های انجام شده 20 میلیارد ریال برآورد شده، خاطرنشان کرد: تا کنون 12 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند.

کلاهبرداری نیروی انتظامی استان البرز‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر