کد خبر: 655439 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد در بافق خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد یزد گفت: سند آینده‌پژوهی و فرهنگی استان یزد با تبیین وضعیت فرهنگی استان تا یک ماه دیگر تدوین می‌شود.

به گزارش ایلنا، مجید جوادیان‌زاده در نشست شورای فرهنگ عمومی بافق از تدوین سند آینده پژوهی و فرهنگی استان خبرداد و افزود: این سند با تبیین وضعیت فرهنگی استان به تفکیک شهرستان ها تا یکماه دیگر تدوین می شود.

جوادیان زاده افزود: این سند قرار است در تمامی استان ها تدوین شود و شهرستان بافق با بروز رسانی اسناد توسعه فرهنگی در این امر پیشگام خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به کارکردهای فرهنگ اشاره کرد و گفت: سازگاری، معنادادن فرهنگ به انسان و جامعه و اجتماعی بودن از کارکردهای مهم فرهنگ محسوب می‌شود.

جوادیان زاده فرهنگ را مجموعه ای از ارزش ها عنوان کرد و افزود: وجه مهم فرهنگ اجتماعی بودن آن است.

وی بافق را شهری همگرا دانست و گفت: به مقوله اجتماعی بودن در شهرستان بیشتر توجه و سند توسعه فرهنگی و اجتماعی آن تدوین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به پدیده مهاجرت اشاره کرد و گفت: امروزه ذات جهان مهاجرت است و مهاجرت را باید در خدمت فرهنگ، هویت و توسعه قرار داد.

در پایان این مراسم حکم اعضای جدید شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق توسط امام جمعه بافق، نماینده بافق و مهریز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به اعضاء اهداء شد.

امام جمعه جهان فرهنگ و ارشاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر