کد خبر: 655317 A

معاون استاندار یزد:

معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در بازدید از خانه مطبوعات استان شفافیت و پاسخگویی را دو شاخص مهم حکمرانی خوب دانست و تاکید کرد: ‌اگر رسانه‌های قوی داشته‌باشیم می‌توان به حاکمیت اصول شفافیت و پاسخگویی امیدوار بود.

به گزارش ایلنا،‌محمدعلی طالبی ‌خانه مطبوعات را خانه خود دانست و گفت: کشور ما در شرایط حساسی است که رسانه‌ها می‌توانند به خروج از این شرایط کمک قابل توجهی کنند.

وی افزود:‌شفافیت و پاسخگویی‌ دو ‌شاخص مهم حکمرانی خوب است و ما به لحاظ فرهنگی و سیاسی نتوانستیم این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم.

طالبی خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌های قوی داشته باشیم این شفافیت خود به خود به وجود می‌آید و اگر مسئولان خود را در تیررس پرسش و انتقاد بدانند این شفافیت ‌حاصل خواهد شد و آثار آن می‌تواند در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را نشان دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: در جریانات اخیر و نوسانات ارز این شفافیت توانست مسیرها را اصلاح کند و وقتی ‌مدیران احساس کنند که در ذره بین خبرنگاران قرار دارند در رفتارهای خود دقت بیشتری می‌کنند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان ادامه داد: باید این جایگاه را برای ‌خبرنگاران قائل شویم که آنها را فراتر از یک فردی که در رسانه در حال قلم زدن است، بدانیم و بار مسئولیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را بر دوش خبرنگاران بگذاریم تا با اصلاح فرایندها به توسعه کشور کمک کنیم.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود رسانه‌ها را موثرترین و مهم‌ترین نهادهای مدنی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: در شرایطی که فرهنگ تحزب شکل نگرفته و سازمان‌های مردم‌نهاد هنوز نمی‌توانند رسالت خود را به طور کامل انجام دهند، رسانه‌ها می‌توانند بسیار قوی و تاثیرگذار در جامعه باشند و این خلأها را جبران کنند.

وی با بیان اینکه خود را یک آدم رسانه‌ای می‌داند،‌ افزود: مسئولیتی که برای خود قائل بود‌م این بود که فضای نقد را باز کنم زیرا این فضا می‌تواند به توسعه استان و کشور کمک کند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان گفت: لازم است فرزندان خود را از همان کودکی و نوجوانی نقاد و مطالبه‌گر تربیت کنیم و پرورش دهیم تا این روحیه در جامعه شکل گیرد و تمرین کنیم در عین حال که از یکدیگر انتقاد می‌کنیم رفتارهای خوبی با هم دیگر داشته باشیم و فضا را برای تعاملات نبندیم.

رسانه روز خبرنگار خانه مطبوعات استان یزد معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر