کد خبر: 655290 A

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد:

سازمان هواشناسی ضمن اعلام آخرین وضعیت هوای کشور برای شهرهای شمالی بارش پراکنده باران و برای نیمه جنوبی و غرب کشور پدیده گرد و غبار را پیش‌بینی کرد.

به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا اواخر فردا در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود. همچنین از اواخر روز دوشنبه و طی روز سه‌شنبه با تقویت جریانات شمالی در دریای خزر و سواحل غربی دریای خزر مه آلود همراه با بارش باران خواهد بود.

بنابر این گزارش فردا در سواحل مرکزی دریای خزر و پس فردا در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و برخی نقاط شمال غرب نیز بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

گفتنی است طی سه روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک همچنان تداوم خواهد یافت. این وضعیت بعد از روز سه‌شنبه تا صبح چهارشنبه با شدت بیشتر و به شکل طوفان گرد و خاک خواهد بود.

همچنین فردا در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور در شرق خراسان جنوبی، نوار شرقی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان نیز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک در این مناطق شود.

شایان ذکر است از اواخر روز دوشنبه شکل‌گیری توده گرد و خاک در شمال عراق و انتقال آن در روز سه شنبه به بخش‌‎هایی از غرب و شمال کشور دور از انتظار نیست.

استان های کشور بارش باران دریای خزر سازمان هواشناسی گرد و خاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر