کد خبر: 653843 A

سورنا ستاری در اراک:

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در اراک گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در حال حاضر بیش از 500 میلیون دلار صادرات دارند و افزایش ارزش افزوده تا مرز یک میلیارد دلار با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش ایلنا، سورنا ستاری در جریان بهره برداری خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش‌بنیان تکوین پارسه اراک در جمع خبرنگاران گفت: شرکت‌های دانش بنیان ایران در حال حاضر بیش از 500 میلیون دلار صادرات دارند و افزایش ارزش افزوده تا مرز یک میلیارد دلار با جدیت دنبال می شود.

 ستاری اظهارکرد: برنامه مفصلی در حوزه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد. قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران در حال پیاده‌سازی است که اجرای کامل آن می‌تواند به توسعه مناسبات اقتصادی و صادراتی کشور کمک شایانی کند. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: سالانه حدود چهار هزار نفر از نخبگان شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای این قانون، از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

ستاری اظهار داشت: جوانانی که در واحدهای دانش‌بنیان فعالیت دارند، دنبال استخدام شغلی نیستند و تنها با تکیه بر داشته‌های خود و بهره گیری از ظرفیت‌های بومی و ملی، اقتدار و شکوفایی کشور را دنبال می‌کنند.

معاون رئیس جمهوری درباره راه‌اندازی خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش‌بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک نیز گفت: این خط بسیار اقتصادی است و می تواند بازار بزرگی در صنایع غذایی داخل ایجاد کند.

ستاری افزود: این خط تولید، توانایی افزایش ارزش افزوده محصولات کشاورزی را داراست و ضایعات این بخش را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر