کد خبر: 653339 A

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرز در نشست کارگروه تخصصی آموزش و پژوهش، فناوری و نوآوری استان با تأکید بر وجود امکانات و تجهیزات لازم در دانشگاه خوارزمی در زمینه‌های علمی و پژوهشی این واحد به عنوان دبیرخانه ستاد استانی هفته پژوهش انتخاب شد.

به گزارش ایلنا،‌عباد‌الله کامکار در نشست کارگروه تخصصی آموزش و پژوهش، فناوری و نوآوری استان،‌اظهار داشت:‌ پیش از هر نشست باید محور و شاخص‌ها مشخص شود تا بتوان به‌طور تخصصی مسائل را مورد بررسی قرارداد؛ به‌عنوان‌ مثال برنامه‌های امسال باید به‌طور کامل در این حوزه مشخص شود تا کارگروه بتواند در تحقق ایده‌ها موفق باشد.

وی افزود: باید بتوانیم تمامی دستگاه‌های اجرایی استان را در کار سهیم کنیم و از ظرفیت‌های موجود در بخش آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری استفاده کنیم.

کامکار گفت: مقرر شد مطالعات پژوهشی بر مبنای اعتبار پژوهشی قانون برنامه و بودجه 97 در دستگاه های اجرایی توسط کمیته‌های زیر بخش مورد مطالعه قرار گیرد و جمع بندی اولویت‌های پژوهشی در کارگروه اصلی بررسی و در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مصوب شود.

وی افزود: مسئله اصلی این است که دانشگاه‌ها چه کمکی می‌توانند به دستگاه‌های اجرایی کنند؛ در این زمینه دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه جمع‌بندی‌های لازم را انجام دهند.

کامکار گفت: اگر نگاهی به گذشته کارگروه داشته باشیم و عملکرد را بررسی کنیم می‌بینیم کارگروه بر اساس شرایط پیش‌آمده تصمیماتی را اتخاذ کرده است.

وی برای عملیاتی شدن اهداف این کارگروه، استخراج اولویت‌های تحقیقاتی دستگاه‌های اجرایی، شفاف شدن وضعیت هزینه کرد اعتبارات پژوهشی سازمان‌ها، شناسایی مزایای نسبی استان برای انجام پژوهش های کاربردی، تدوین سند آمایش علم و فناوری استان، و ایجاد کمیته‌های تخصصی را یاد‌آور شد. 

 

استان البرز هفته پژوهش البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر