کد خبر: 653267 A

رئیس پلیس خوزستان خبرداد:

عوامل آتش سوزی عابر بانک‌ها در شهرستان های اهواز ، کارون و دشت آزادگان دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سردار حیدر عباس زاده، رئیس پلیس استان خوزستان در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره آتش سوزی عابر بانک‌ها در نقاط مختلف شهرستان اهواز ، کارون و دشت آزادگان از اسفند ماه سال 96 تا پایان تیرماه 97 و ارسال مستندات آن به گروهک‌های تروریستی خارج از کشور و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، دستورات لازم برای دستگیری این عوامل ابلاغ شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با بررسی جزئیات آتش سوزی توسط مأموران پلیس مشخص شد 2 راکب با یک موتور سیکلت به صورت ناشناس اقدام به تخریب و آتش زدن عابر بانک‌ها کرده و سپس از محل متواری می‌شدند.
 
عباس زاده در ادامه افزود: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با اقدامات اطلاعاتی و تلاش مستمر شبانه‌روزی، چهار عامل اصلی این شبکه وابسته به گروهک تروریستی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه‌شان دستگیر کردند.
 
وی اذعان کرد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات بعمل آمده به 16 فقره آتش زدن عابر بانک‌های سطح شهرستان‌های اهواز، دشت آزادگان و کارون و ارسال مستندات آنها به خارج از کشور اعتراف کردند.
 
رئیس پلیس استان خوزستان در پایان با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضایی و از آن طریق روانه زندان شدند، اظهار داشت: پلیس خوزستان هرگز اجازه جولان و سرکشی به افرادی که به هر نحو قصد برهم زدن نظم عمومی جامعه یا انجام اعمال مجرمانه را دارند نخواهد داد و با اینگونه افراد برخورد قاطع و قانونی می‌شود، ضمنا اشرافیت کامل بر مرتبطین با این شبکه وجود دارد و تحت رصد اطلاعاتی پلیس خواهند بود.

آتش سوزی استان خوزستان عابر بانک اهواز کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر