کد خبر: 653260 A

رئیس پلیس فتا خبر داد:

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمانشاه از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به برداشت غیرمجاز به صورت اینترنتی از حساب بانکی مادر خود کرده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: اخیرا یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و عنوان کرد که مبلغ ۵۴ میلیون ریال به صورت اینترنتی از حساب بانکی وی برداشت شده است.

وی افزود: پس از طرح این شکایت، موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت که در نهایت با بررسی‌های فنی، متهم شناسایی و با دستور مقام قضایی به پلیس فتا دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمانشاه تصریح کرد: در بازجویی ها و تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متهم دستگیر شده فرزند شاکی است که در بازجویی‌های فنی و با مشاهده مدارک غیرقابل انکار، به جرم خود اعتراف کرد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه به کارت عابر بانک مادرش دسترسی داشته از اعتماد وی سوء‌استفاده کرده و به صورت مخفیانه برای حساب بانکی وی رمز دوم فعال و سپس اقدام به خرید اینترنتی کرده است.

کریمی تصریح کرد: به شهروندان توصیه می شود نکات امنیتی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی را رعایت کرده و به هیچ‌وجه اطلاعات کارت‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند، ضمن اینکه جهت اطلاع از تراکنش‌های بانکی خود، سامانه پیامکی را فعال کرده تا بتوانند در اسرع وقت اقدام مناسب را انجام دهند.

رئیس پلیس عابر بانک علی کریمی فتا خرید اینترنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر