کد خبر: 653224 A

سرپرست میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر خواستار شد ؛

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین شهر در استان اردبیل خواستار معرفی شیروان دره در مشگین شهر به عنوان ژئوپارک شد.

به گزارش ایلنا، ایمانعلی ایمانی با اعلام این خبر تصریح کرد: این اقدام منجر به صیانت ویژه از این منطقه و میراث فرهنگی، گونه‌های طبیعی و تاریخی و بافت زمین شناسی آن خواهد شد.

وی تاکید کرد: شیروان دره جاذبه‌ای کم نظیر در شهرستان مشگین‌شهر است که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد می‌تواند به عنوان ژئوپارک معرفی شود.

ایمانی افزود: این منطقه  مقصد بسیاری از گردشگران به ویژه ماجراجویان طبیعت است و جاذبه هایی از جمله تالاب آت گولی، جیران گولی و آبشارهای آن مقصد سفر طبیعت دوستان محسوب می‌شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر ادامه داد: بسیاری از گردشگران برای مشاهده پدیده‌های زمین شناسی مانند هودو، دودکش جن و تندآبها به ترکیه سفر می‌کنند، در حالی شیروان دره خود برخوردار از زیبایی‌های کم نظیر زمین شناسی است.

به گفته ایمانی به دلیل رویدادهای زمین شناسی و فرسایش خاک در طول قرن‌ها اشکال عجیبی در این منطقه شکل گرفته و همچنین گونه های متنوع جانوری و گیاهی در آن سکونت دارند.

وی تاکید کرد: این منطقه نیازمند توجه ویژه مسئولان است و علاوه بر معرفی گسترده نیازمند حمایت ویژه جهت حفاظت و صیانت است.

اردبیل مشگین شهر ایمانعلی ایمانی شیروان دره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر