کد خبر: 652205 A

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خبرداد:

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: افزایش دما از روز دوشنبه آغاز و سه‌شنبه و چهارشنبه شدیدتر شده و به بالای 50 درجه خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، نادر شفی خدایی با بیان این مطلب درباره پیش‌بینی وضعیت هوای استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌ها نشان‌دهنده آرامش نسبی جو و دریا در 24 ساعت آینده است، بنابر این گرما و شرجی امروز و فردا در استان برقرار است.

وی ادامه داد: از دوشنبه روند افزایش دما آغاز می‌شود و سه‌شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری می‌یابد به طوری که دمای هوا در مناطق غیر ساحلی به بیش از 50 درجه و در برخی نقاط ساحلی تا آستانه 50 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: توصیه می‌شود تدابیر لازم برای مدیریت مصرف آب و برق اندیشیده شود و مردم برای جلوگیری از گرمازدگی از رفت و آمد در ساعت‌های گرم روز به ویژه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خودداری کنند.

شفی خدایی درباره وزش باد گرم در برخی ساعت‌های سه شنبه و چهارشنبه و آسیب‌های ناشی از گرما در مزارع و باغ‌ها هشدار داد.

وی همچنین با شاره به وضع دما و رطوبت در 24 ساعت گذشته، گفت: در این مدت خارگ با 98 درصد و بوشهر و دیر با 89 و 88 درصد رطوبت، بیشترین رطوبت را داشته‌اند و برازجان، اهرم و خورموج با دمای44، 43 و 42 درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان بوده‌اند.

استان بوشهر برق وزش باد هواشناسی هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر