کد خبر: 651941 A

محمدعلی نجفی مطرح کرد:

استاندار البرز به اشاره به ظرفیت و تجربیات خوب البرز در برگزاری مسابقات رده های بالاتر، گفت: ورزش راهی است که کشورها می‌توانند مسیر آشنایی فرهنگ‌ها و صلح جهانی را با آن ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی نجفی عصر امروز در مراسم افتتاحیه مسابقات کشتی نونهالان آسیا در ورزشگاه انقلاب کرج، اظهار داشت: ورزش وسیله ای است که دنیا می‌تواند به وسیله آن با فرهنگ های هم آشنا شده و راه را برای یک صلح جهانی ایجاد کند.

استاندار اظهار داشت: استان البرز با توجه به پتانسیل خود تجربیات مهمی از میزبانی مسابقات بین المللی دارد و می‌تواند در سطحی بالاتر پذیرای رقابت های بیشتر باشد.

نجفی با یادآوری علاقه مندی رو به گسترش جوانان نسبت به کشتی، تصریح کرد: این رشته ورزشی در فرهنگ و سنت های ایرانیان به قدری ریشه دوانده که معرف بنیان اجتماعی و هویت فرهنگی مردمان شده است.

وی افزود: استان البرز با بیش ۶ هزار و ۵۰۰ کشتی گیر صاحب جایگاه ویژه است که در کشور حرف های زیادی برای گفتن دارد.

نجفی با اشاره به قهرمانان جهانی و المپیکی البرزی که در سطح کشور و جهانی حضور داشتند، گفت: قهرمانانی چون ابراهیم جوادی، علیرضا حیدری، مرحوم سلیمانی و امروز علیرضا کریمی و حسین نوری نشان داده که استان البرز ظرفیت های بیشماری در رشته ورزشی کشتی دارد.

گفتنی است این رقابت ها در 10 وزن آزاد و فرنگی برگزار می شود و کشورهای ژاپن، قزاقستان، قرقیزستان، هند، اردن، بنگلادش، پاکستان، سوریه، سنگاپور، ترکمنستان و ایران 11 کشور شرکت کننده در این مسابقات هستند.

استاندار البرز مسابقات کشتی نونهالان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر