کد خبر: 651904 A

اسبی که آرزوهای کودکان را به آسمان می‌بَرَد؛

طراح اصفهانی پوستر سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: خیال و خلاقیت دو عنصر اصلی به‌کار رفته در این پوستر است و در آن از نمادهای اصفهان نیز استفاده شده است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، وحید شریفی طراح پوستر سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با اشاره به نمادهای به‌کار رفته در این پوستر اظهار کرد: تصویرسازی این پوستر برگرفته از نمادهای اصفهان است و در آن سعی شده تنوع قومی و نژادی در کشور نیز به خوبی نشان داده شود. طراحی تصویری هوایی از میدان نقش جهان یکی از نمادهای پررنگ اصفهان در این پوستر است.

وی ادامه داد: طرح اسب به کار رفته در این پوستر برگرفته از تصویر اسب در مینیاتورهای اصفهان است که همزمان آرزوها و خیال های کودکان را به سمت آسمان می برد و بر رنگین کمان صلح و آرامش می‌نشاند.

این طراح تصریح کرد: از زمانی که ایده پوستر را در ذهنم پرورش دادم و طراحی اولیه انجام شد، تا زمان اتمام طراحی و تأیید نهایی، چند هفته طول کشید. خوشحالم که به عنوان یک طراح اصفهانی، در این رویداد به نوعی حضور دارم.

شریفی با بیان این که شهر اصفهان در ایام برگزاری جشنواره حال و هوای پر نشاط و امیدآفرینی می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از کودکی تا به امروز تعلق خاطر خاصی به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان داشته و اخبار این جشنواره را همیشه دنبال کرده‌ام. به نظرم این جشنواره همیشه حال و هوای شهر اصفهان را تغییر داده و یکی از مهم‌ترین اتفاقات فرهنگی- هنری این شهر است.

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۸ تا ۱۴ شهریورماه ۱۳۹۷ برابر با ۳۰ آگوست تا ۵ سپتامبر ۲۰۱۸ در دو بخش ملی و بین‌المللی در اصفهان برگزار می‌شود.

اصفهان کودک و نوجوان کودکان سی و یکمین جشنواره فیلم ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر