کد خبر: 651699 A

رضوان پناه خبر داد:

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی گیلان با بیان اینکه گیلان از لحاظ بیماران کلیوی نسبت به جمعیتش در صدر کشور قرار دارد، اظهار کرد: هر بیمار دیالیزی سالانه ۶۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد.

به گزارش ایلنا از فومن،‌ هوشنگ رضوان‌پناه مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان با فرماندار شهرستان فومن دیدار کرد.

محمود قاسم‌نژاد در این نشست با قدردانی از افراد نیکوکار و خیرین این عرصه گفت: تلاش انجمن حمایت از بیماران کلیوی قابل تقدیر است و صداقت، پیشینه کاری و عملکرد مناسب شما سبب ایجاد اعتماد عمومی شده است.

وی با اشاره به این نکته که در شهرستان‌ها به‌طور معمول با کمبود تجهیزات رو به رو هستیم، اظهار داشت: ضروری است که بخشی از درآمدها برای زیرساخت‌ها و خرید تجهیزات بیشتر جهت رفاه بیماران هزینه شود.

فرماندار شهرستان فومن با تأکید بر اینکه هزینه پیشگیری به مراتب کمتر از درمان است، گفت: باتوجه به این که چاقی و فشار خون از عوامل اصلی بیماری کلیوی و دیابت است، به موازات دانشگاه علوم پزشکی، انجمن حمایت از بیماران کلیوی با برگزاری همایش‌ها و‌ دعوت از متخصصان برای آگاهی بیشتر مردم برای پیشگیری از دیابت گام بردارد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه این انجمن فاقد هرگونه بودجه دولتی بوده و صددرصد با کمک خیرین اداره می‌شود، اظهار کرد: 1147 بیمار دیالیزی تحت پوشش این انجمن هستند.

هوشنگ رضوان‌پناه با بیان اینکه گیلان از لحاظ بیماران کلیوی نسبت به جمعیتش در صدر کشور قرار دارد، اظهار کرد: هر بیمار دیالیزی سالانه ۶۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد.

وی بر لزوم توجه بیشتر به پیشگیری تأکید کرد و افزود: فشار خون، مصرف داروی بی‌رویه، دیابت و ژنتیک از عوامل اصلی بیماری هستند که با آگاهی دادن به مردم می توان از بروز بیماری کلیوی تا حد زیادی پیشگیری کرد.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی گیلان از خرید و اهدای دستگاه دیالیز به شهرستان های مختلف خبرداد و گفت: در شهرستان رشت تعداد تخت ‌های دیالیز افزایش یافته است.

رضوان‌پناه همچنین با تأکید بر لزوم حمایت مالی از انجمن عمده ترین مشکل موجود را عدم پرداخت بموقع هزینه ‌ها توسط بیمه عنوان کرد.

 

هوشنگ رضوان‌پناه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر