کد خبر: 650019 A

نجفی تاکید کرد:

استاندار البرز با اشاره به لزوم استقرار غواص در سدهای امیرکبیر و طالقان، گفت: مردم نباید تاوان کمبود امکانات مواجهه با حوادث را بدهند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که عصر امروز برگزار شد با تاکید بر ضرورت استقرار غواص در سدهای طالقان و امیرکبیر افزود: برای این امر باید تمهیدات لازم نیز در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در شرایط حساس کنونی که معاندان از هر حادثه کوچکی دنبال خبرسازی برای نیل به اهداف پلیدشان هستند، باید با دقت بیشتری برنامه ریزی و اقدام کنیم. باید اقدامات پیشگیرانه به نحوی اجرایی و اعمال شود که مردم به دلیل کمبود امکانات تاوان حوادث را ندهند.

استاندار البرز با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص سر خوردن خودرو در جاده کرج-چالوس اضافه کرد: این امر به دلیل سهل انگاری برخی خودروهای حمل سوخت بوده است.

وی موضوع آتش‌سوزی بازارچه پونه را از شهرداری کرج جویا و خواستار ارائه گزارشی در این رابطه شد و گفت: تسریع در رسیدگی به وضعیت خسارت دیدگان این آتش‌سوزی مورد تاکید است.

نجفی افزود: اکنون کشور در شرایط خاصی قرار دارد از این رو باید با تدابیر ویژه ای درصدد گره گشایی از مشکلات مردم باشیم از این رو صندوق کارآفرینی امید با ارائه تسهیلات ارزان قیمت درصدد احیا اشتغال خسارت دیدگان است.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از قطع برق برای مردم گفت: ضرورت دارد در این برهه خاص مردم با مسئولان همراهی داشته باشند که از این شرایط سخت نیز عبور کنیم، ضمن اینکه نگرانی‌های مردم قابل درک است.

استاندار البرز عنوان کرد: شرکت توزیع برق استان برای قطع برق دستگاه‌هایی که مصرف برق آنها از خط قرمز تعیین شده عبور کند، تصمیم لازم را اتخاذ کند.

نجفی با اشاره به اینکه حدود 75 تا 80 درصد آب شرب استان از چاه ها تامین می‌شود، افزود: سال آینده برنامه‌ای جامع و منسجم درباره برای مدیریت آب و برق استان خواهیم داشت از این رو نیاز است که مردم مانند همیشه همراهی لازم را برای گذر از این مقطع حساس داشته باشند.

استان البرز مدیریت بحران محمدعلی نجفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر