کد خبر: 649916 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در جلسه ستاد مکانیزاسیون گفت: 3میلیارد و 834 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون جهادکشاورزی جذب شده است که از این مقدار 12/5 درصد سهمیه استان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین،خمسه در جلسه ستاد مکانیزاسیون استان گفت : برای توسعه مکانیزاسیون 30میلیارد و 460 میلیارد تومان از خط اعتباری در سال 97 تخصیص یافته که در حال حاضر 3 میلیارد و 824 میلیارد تومان از این مقدار جذب شده است.

وی درباره چگونگی توزیع اعتبارات تصریح کرد: باید برای توزیع عادلانه بر اساس برش مراکز جهاد کشاورزی اقدام به توزیع و تخصیص اعتبارات مکانیزاسیون شود.

خمسه در ادامه گفت:استفاده از تجهیزات  به روز کشاورزی می تواند در توسعه این بخش موثر باشد، وظیفه ی  سازمان این است که  باید کشاورزان را برای جذب تسهیلات و خرید مکانیزاسیون نوین تشویق و ترغیب شوند.

خمسه در خصوص خدمات بانکی در این حوزه خاطرنشان کرد: در سال گذشته 270 نفر به بانک برای دریافت تسهیلات مکانیزاسیون مراجعه کرده  اند که تنها ۴۵ درصد جذب شده است و این در حالی است که تنها به معرفی به بانک نباید اکتفا کرد بلکه تا جذب کامل باید موضوع را پیگیری کرد..

رئیس سازمان جهاد کشاورزی  در پایان گفت:تسهیلات خوبی برای جذب سیستم های گرمایشی مورد نیاز باغات در سال جاری فراهم شده است که این تجهیزات و سایر ادوات  و تجهیزات مورد نیاز باغات  در نمایشگاه کشاورزی که در اواخر مهر ماه در استان برگزار می شود به نمایش گذاشته خواهد شد.

جهادکشاورزی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر