کد خبر: 649481 A

مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی انتخاب شد و لوح ثبتی آن در روز‌های آینده به مسئولان این شهرستان اهدا خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا جلالزایی اظهار داشت: ایرانشهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی انتخاب شد و لوح ثبتی آن در روز‌های آینده به مسئولان این شهرستان اهدا خواهد شد.

وی افزود: وجود چهره‌های سرشناس سوزن دوزی در شهرستان ایرانشهر که نمونه آن مهتاب نوروزی است و از شهرت جهانی برخوردار است، تاثیر بسزایی در ملی شدن این شهرستان به عنوان شهر سوزن دوزی داشت.
 
جلال‌زایی ادامه داد: با توجه به اینکه هنر سوزن دوزی در اکثر شهر‌های دیگر استان نیز متداول است، اما یکی دیگر از دلایل انتخاب این شهر به عنوان شهر ملی سوزن دوزی، تعداد کارگاه‌های بیشتر و تکنیک‌های متداولی است که رایج است.

وی گفت: کیفیت سوزن دوزی و وجود زیرساخت‌های شهری در ایرانشهر از دلایل دیگر انتخاب این شهرستان است بنابراین مردم و مسئولان این منطقه باید بیش از گذشته تلاش کنند تا زمینه جهانی شدن این شهرستان فراهم شود.
 
جلالزایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هنر سوزن‌دوزی به صورت گسترده در کشور پاکستان نیز انجام می‌شود باید از این فرصت در شهرستان ایرانشهر استفاده شود و همکاری لازم با هنرمندان و کارکنان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان صورت بگیرد.

پاکستان سیستان و بلوچستان صنایع دستی و گردشگری هنر سوزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر