کد خبر: 646231 A

سرهنگ صفایی خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری جاعل دسته چک‌های جعلی که اقدام به یک‌میلیارد کلاهبرداری از شهروندان کرده بود خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جواد صفایی گفت : در پی دستگیری فردی در یکی از بانک‌های شهر کرج به اتهام ارائه یک فقره چک جعلی به مبلغ 8 میلیون و 500 هزار ریال، رسیدگی به پرونده در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود: متهم در تحقیقات اولیه کارآگاهان اظهار داشت که چک مذکور را در ازای فروش یخچال فریزر از شخصی به نام "ع –د"گرفته و اطلاعی از جعلی بودن آن ندارد.

این مقام انتظامی افزود: دارنده چک در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و پس از تحقیقات تکمیلی مشخص شد وی نیز چک را در قبال هزینه نقاشی ساختمان از فرد دیگری گرفته و بدین ترتیب جاعل اصلی چک فردی به نام "م- ع" است که چک‌های جعلی توسط وی دست به دست شده است .

سرهنگ صفایی گفت: ماموران در اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه وی را اطراف شهر کرج شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند و در بازرسی از وی تعداد 5 فقره چک بانکی جعلی کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز افزود: متهم ابتدا منکر هر گونه جعل و کلاهبرداری شد اما با توجه به اسناد و مدارک موجود و اظهارات متهمان دستگیر شده لب به اعتراف گشوده و بیان داشت که چک‌ها را از افراد سارقی که با آنها در ارتباط بوده خریداری کرده و سپس با تغییراتی که روی چک انجام داده، مبلغ و تاریخ آن‌ها را تکمیل کرده و به کسانی که نیاز به چک داشتند فروخته است.

سرهنگ صفایی با بیان اینکه متهم تاکنون به یک‌میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان اعتراف کرده، گفت: متهم دستگیر شده با صدور قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد.

استان البرز جاعل دسته چک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر