کد خبر: 645580 A

درکارگروه میراث‌فرهنگی انجام شد؛

عصر امروز درکارگروه میراث‌فرهنگی استان مرکزی ساخت ۱۲ مجتمع گردشگری در استان تصویب شد.

به گزارش ایلنا از اراک، کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با حضور اعضاء برگزار شد و طرح ساخت ۱۲ مجتمع گردشگری در شهرستان‌های اراک، خمین، ساوه، زرندیه و محلات از مهمترین مصوبات این نشست بود.

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این کارگروه گفت: توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی نیاز زیرساختی صنعت گردشگری استان است و دستگاه‌های مسئول باید در تسهیل امور این بخش کوشا باشند.

زندیه وکیلی افزود: رونق گردشگری و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان مرکزی در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار به‌خصوص در مناطق روستایی مورد تاکید حلقه مدیریتی استان مرکزی است.

وی اضافه کرد: استان مرکزی با برخورداری از ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و تنوع آداب و رسوم به خصوص در شهرستان‌های محلات، تفرش، شازند و اراک، مستعد توسعه بوم‌گردی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: ۱۰ روستا به عنوان مرکز بوم‌گردی این استان شناسایی و معرفی شده که توسعه اقتصادی در این مناطق را به دنبال داشته است.

وی بیان کرد: مزیت طرح بوم گردی و اثرات اقتصادی آن باید برای روستائیان دیگر نقاط استان تشریح شود و زمینه بهره مندی از مزایای بوم گری فراهم آید.

زندیه وکیلی افزود: مهاجرت روستائیان به شهر‌ها از مهمترین مشکلات اجتماعی در نقاط مختلف کشور است، چرا که این مهم توسعه مناطق حاشیه نشین را دامن می‌زند، بنابراین باید برای مقابله با این پدیده از هر ابزاری استفاده کرد.

وی درباره ساماندهی منطقه نمونه گردشگری نظم آباد اراک هم گفت: با توجه به استقبال چشمگیر بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه، مشاوری کارآزموده برای مطالعه دقیق ظرفیت‌های این منطقه جذب شده که به‌زودی نتیجه مطالعات در کارگروه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مجتمع گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر