کد خبر: 645315 A

استاندار اردبیل :

استاندار اردبیل در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران از تصمیم این استان بر احداث نمایشگاه دائمی صنایع دستی خبر داد.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام‌جو با تشریح ظرفیت‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام بخش گردشگری استان اردبیل با اشاره به وجود آثار باستانی ارزشمند و موزه‌های متعدد و هنرمندان تولید کننده صنایع دستی در این استان؛ از معاون رئیس جمهور خواست توجه ویژه‌ای به این استان مستعد داشته باشند.

در این دیدار معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل هم از انجام مطالعات 25 طرح گردشگری در سطح استان اردبیل خبر داد و گفت: در صورت کمک به تقویت زیرساخت ها از محل منابع مالی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قادر هستیم ضمن افزایش جاذبه ها و کانون های گردشگری بر تعداد گردشگران و طول اقامت آنها بیفزاییم.

مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز با بیان اینکه جاذبه های تاریخی و طبیعی موجود در استان اردبیل قابلیت جذب گردشگر و ایجاد اشتغال سبز و مولد را دارا هستند گفت: در بخش‌های کمک به زیر ساخت هاى گردشگرى، تخصیص اعتباری براى مرمت آثار تاریخى و کمک به ایجاد نمایشگاه دائمى صنایع دستى استان آماده همکاری هستیم.

صنایع دستی اردبیل اکبر بهنام جو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر