کد خبر: 645163 A

ربیعی در شهرستان رزن:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تحریم، زندگی اجتماعی مردم را با هدف شوراندن مردم علیه دولت هدف قرار داده که باید اعتماد و سرمایه اجتماعی را برگردانیم.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی امروز در سی و دومین  سفر استانی خود در دولت دوازدهم به استان همدان رفت  و پس از افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی این شهرستان در جمع مدیران رزن حاضر شد و در کارگروه اشتغال استان همدان گفت: تاکید رهبر انقلاب، رفتن میان مردم است و در این شرایط انعکاس واقعی اقدامات دولت باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه بار چندم است به استان همدان می‌آیم و خوشحالم اعلام کنم در دولت دوازدهم بیش از ۲۲ هزار کیلومتر زمینی به استان‌ها رفته‌ام، افزود: بهزیستی در خط مقدم مقابله با آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. تامین اجتماعی امروز هیچ کمکی از دولت نمی‌گیرد و بودجه بالایی را تجربه می‌کند.

ربیعی با بیان اینکه تحریم، زندگی اجتماعی مردم را با هدف شوراندن مردم علیه دولت هدف قرار داده، گفت: باید ارتباطات را با بدنه اجتماعی افزایش دهیم و اعتماد و سرمایه اجتماعی را برگردانیم.

وی افزود : ۶۵۴ هزار میلیارد ریال برای اشتغال سال ۹۷ پیش‌بینی و ۳۰ هزار میلیارد ریال عقد قرارداد توسط بانک ها با متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی انجام شده است.

وزیر کار با بیان اینکه درباره فعالیت اورژانس اجتماعی اطلاع‌رسانی نشده، گفت: این در حالی است که بهزیستی در کاهش طلاق، خودکشی و کمک به توانیابان اقدامات گسترده و  خوبی داشته است.

ربیعی با اشاره به تدوین برنامه‌هایی برای اشتغال فراگیر و خرد گفت: با این اقدامات مشکلات اقتصادی تا حدودی رفع می‌شود ضمن اینکه ما قادریم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر