کد خبر: 645161 A

علی ربیعی خبرداد:

چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال، امروز همزمان با سی و سومین سفر وزیر کار به استان قزوین تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در این نشست اظهار کرد: اگر پنجره واحد اشتغال در فرمانداری‌ها ایجاد شود می‌تواند به سرمایه‌گذاران کمک کند.

وی افزود: برای حل مشکلات شهرستان اوج آماده همه‌گونه همکاری هستیم و اگر قرار است موضوعی از طریق سایر وزرا حل شود نیزپیگیری می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: راه‌اندازی تعاونی توسعه عمران شهرستان  کار خوبی است و باید موانع آن برطرف شود تا از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم.

ربیعی یادآور شد: یک تیم ویژه به شهرستان آوج اعزام می‌شود تا مشکلات را در یک ماه آینده بررسی و حل کنیم.

وی  اظهار کرد: همچنین برای شنیدن مشکلات تشکل های کارگری اماده ایم و برای وام اشتغال خانگی از محل صندوق کار افرین امید سهم استان را افزایش می دهیم . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: اگر دام ها شناسنامه دار باشد برای دادن تسهیلات به واحدهای دامی کوچک هم به روستاها کمک می کنیم.

ربیعی گفت: یک تیم به قزوین اعزام می‌کنیم تا یک طرح برای اشتغال استان تعریف شود و در دادن تسهیلات هیچ کوتاهی نخواهد شد . 

ربیعی بیان کرد: مجموع اعتبارات اشتغال روستایی کشور بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان و سهم استان قزوین ۱۳۳ میلیارد تومان است که ۷۰ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان تخصیص یافته است و در صورت استقبال سهم این استان را افزایش می دهیم . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این جلسه به زبان ترکی از وابستگی خود به منطقه گفت و اظهار داشت: مطمئن باشید از هیچ کمکی برای توسعه استان دریغ نخواهیم کرد.

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر