کد خبر: 644881 A

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیــل از ثبت 27 میلیون و 402 هزار تردد در سه ماه اول سال‌جاری در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

​به گزارش ایلنا، علی رحمتی با بیان اینکه این میزان تردد توسط 64 سامانه تردد شماری که در 32 نقطه از راههای استان نصب شده به ثبت رسیده افزود:در این مدت یک میلیون و 892 هزار تردد به استان وارد و یک میلیون 880 هزار تردد نیز از استان خارج شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفــر استان اردبیل محور اردبیل آستارا و بالعکس را با حدود 3 میلیون تردد،پر ترددترین و محور خلخال اسالم را با 76 هزار و 480 تردد،کم ترددترین محور استان در فصل بهار عنوان کرد.

عضو کمیسیون ایمنی راههای استان اردبیـل با اشاره به ثبت 13 هزارو 912 تخلف توسط دوربین های ثبت پلاک و ارسال آن به پلیس راه تصریح کرد:هم اکنون 27 دوربین ثبت تخلف در محورهای استان فعال است و مراحل نصب و اجرای 24 مورد دیگر نیز درحال اجراست.

عضو شورای ترافیک استان اردبیـل سرعت متوسط در کلیه محورها را 71/7 دهم کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و افزود : بیشترین درصد تخلف از سرعت مجاز در محور قره آغاج به بران به ثبت رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیــل گفت:حدود 8 درصد وسایط نقلیه عبوری از محورهای مواصلاتی استان که بیش از 2 میلیون و 85 هزار تردد را شامل می شود دارای سرعتی بیش از سرعت مجاز بوده اند.

عضو شورای اداری استان اردبیـل از مردم و به ویژه مسافران خواست با رعایت کامل قوانین،سرعت مطمئنه و مجاز در ایام تابستان سفر کنند،به ازای هر 2 ساعت رانندگی 15 دقیقه استراحت کرده و از طریق سامانه 141 مرکز مدیریت راهها از آخرین وضعیت جاده ها مطلع شوند تا شاهد سفری ایمن و سالم باشیم.

تردد اردبیل علی رحمتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر