کد خبر: 644879 A

معاون اجتماعی نیروی انتظامی کرمانشاه خبر داد ؛

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: فردی که قصد اسیدپاشی روی خواهرزاده زن خود را داشت اما برای فرار از قانون در تحقیقات موضوع را وارونه نشان داده بود، دروغش برملا شد.

سرهنگ محمدرضا آمویی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مردی 40 ساله که با همسر خود اختلاف داشت روز 15 تیرماه سال جاری پس از یک درگیری و کشمکش با خواهرزاده زنش که جوانی 23 ساله بود اقدام به اسیدپاشی بر روی وی و  دوستش می‌کند.

وی افزود: این فرد در حین اسیدپاشی خود و دوست خواهرزاده زنش دچار سوختگی و جراحت می‌شوند که پس از اقدام به این کار توسط مردم به بیمارستان منتقل می‌شود.

سرهنگ آمویی خاطرنشان کرد: فرد اسیدپاش در تحقیقات اولیه پلیس اعلام می‌کند که حین رانندگی بوده که ناگهان  یک دستگاه خودروی پژو پارس سر راهش سبز شده و سرنشینان آن اقدام  به  اسیدپاشی بر روی او می کنند.

وی گفت: با ثبت این اظهارات ماموران در گام بعدی به سراغ خواهرزاده زن فرد مصدوم رفتند و پس از دستگیری و انتقال وی به مقر پلیس بازجویی‌های لازم را از این شخص به عمل آوردند. 

سرهنگ آمویی تصریح کرد: این فرد در بازجویی‌ها منکر هر گونه اسیدپاشی شد و عنوان کرد: شوهرخاله‌اش قصد داشت  به روی وی و دوستش اسید بپاشد که با مقاومت آنها رو به رو شده است. 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان کرد: این فرد در بازجویی‌ها اظهار داشت  حین درگیری و کشمکش‌های ایجاد شده مقداری اسید روی شوهرخاله و دوستش ریخته که باعث مصدومیت وی  شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ادامه داد: با ثبت اظهارات این فرد ماموران دایره تحقیقاتی خود را گسترده‌تر کردند که در جریان این تحقیقات و کسب نظر از شاهدان حادثه و همچنین بررسی‌های فنی به این نتیجه رسیدند که خودِ مصدوم اقدام به اسیدپاشی کرده و برای گمراه کردن ماموران آن اظهاراتی را مطرح کرده است. 

وی تصریح کرد: با روشن شدن موضوع ماموران پلیس آگاهی مجددا به سراغ مرد 40 ساله رفتند که وی در نهایت به کار خود مبنی بر اقدام اسیدپاشی اعتراف کرد. 

سرهنگ آمویی در پایان گفت: این فرد پس از معرفی به دستگاه قضایی با قرار وثیقه راهی زندان شد. 
 

پژو خودرو دستگاه قضایی فرماندهی انتظامی استان قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر