کد خبر: 644072 A

استاندار البرز گفت: با راه اندازی شرکت مرکز نمایشگاه دائمی و پایانه صادراتی استان، اقدام بزرگی محقق شد که برای بخش خصوصی استان و در راستای حمایت از آن بسیار راهگشا خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز با اشاره به اینکه اکنون شرایط کشور متفاوت از گذشته و دارای حساسیت های ویژه ای است، افزود: با توجه به سیاست های استکبار جهانی، بسیاری از کشورها درصدد قطع ارتباط با ایران هستند.

وی به معرفی اتاق بازرگانی البرز به عنوان نامزد دریافت جوایز کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه (CACCI) اشاره کرد و ادامه داد: این توفیق بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است ولی برای حضور در چنین مجامعی باید تمامی جوانب امر سنجیده شود.

نجفی گفت: در شرایط فعلی، کشور به دنبال تحکیم روابط است و باید بررسی شود که حضور در عرصه های بین المللی چه دستاوردی خواهد داشت چراکه در این برهه حساس نمی توان برای اقداماتی کم اهمیت وقت و انرژی گذاشت.

وی با اشاره به اینکه تجارت و بازرگانی کشور و به تبع آن البرز با اندیشه جهانی گام برمی دارد افزود: ضرورت دارد اکنون با جدیت بیشتری نسبت به برنامه ریزی برای گسترش روابط مثمر با سایر کشورها اقدام کنیم.

استاندار البرز اضافه کرد: بخش خصوصی و بویژه اتاق بازرگانی هر قدر قدرتمند عمل کند انگیزه جلب و جذب سایر کشورها را به این سو ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: به طور کلی باید به گونه‌ای عمل شود، که با اقدامی کم اهمیت هزینه‌ای غیرقابل جبران در این شرایط حساس به کشور تحمیل نشود.

نجفی با بیان اینکه از حضور جوانان فعال و خوش فکر در جلسات استقبال می کنیم افزود: جوانان متخصص و کارشناس مرتبط با نشست های استان می‌توانند با حضور خود ثمربخش باشند.

وی اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال استان را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: در استان با جدیت ویژه اشتغالزایی و تثبیت شغل دنبال می شود و توفیقات ارزشمندی نیز حاصل شده ولی تا کسب رضایت مردم همچنان با قدرت حرکت می کنیم.

استاندار البرز گفت: بخش خصوصی بخصوص اتاق بازرگانی و اصناف در ایجاد بسترهای اشتغال سهیم بودند و اکنون نیز انتظار می رود با اهتمام ویژه ای در این بخش اقدام کنند.

وی افزود: حضور و فعالیت بخش خصوصی در کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است از این رو علاوه بر حمایت جدی، نظارت بر روند فعالیت های این بخش نیز در دستور کار است.

نجفی ادامه داد: در شرایط فعلی دولت و بخش خصوصی باید با یکدیگر تعامل و هم افزایی داشته باشند ولی متاسفانه برخی از اعتماد دولت سو استفاده کرده و به تنگناها دامن زدند.

وی با بیان اینکه از اقدامات و برنامه ریزی های اخیر شرکت توزیع برق استان گلایه داریم گفت: چنین برنامه ای که در خصوص مردم و تولیدکنندگان البرز اعمال می شود قابل قبول نیست.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه نگذارید مردم در موقعیت های سخت قرار گیرند، افزود: شرکت توزیع برق استان باید در این شرایط با حضور مستمر و برنامه ریزی صحیح گره گشا باشد و با ضعف در برنامه ریزی ها، موجبات نارضایتی مردم را فراهم نکند.

 

استاندار البرز، شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر