کد خبر: 643213 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان یزد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از آغاز به کار دبیرخانه استانی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجید جوادیان زاده با اعلام این خبر افزود: امسال در روز ادبیات کودک و نوجوان دبیرخانه استانی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان» آغاز به کار کرده و قرار است برنامه های آن در طول سال با جدیت پیگیری شود.

وی گفت: این طرح با هماهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ادارات کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ها قرار است امسال به صورت کشوری و در تمام شهرها و روستاهایی که مستعد اجرای این طرح هستند، پیاده شود.

وی گفت: در استان یزد ۱۲ شهر و بیش از ۵۰ روستا در این طرح شرکت می کنند و همزمان با آغاز به کار دبیرخانه این باشگاه در استان شعاری نیز با عنوان «یزد شهر جهانی، هزار باشگاه دانایی» در نظر گرفته شده است.

جوادیان زاده افزود: این طرح جامعیت لازم را داشته و در ۵ رده سنی مختلف از پیش از دبستان تا مقطع متوسطه ،تمام قشر کودک و نوجوان را در بر می گیرد. به همین منظور چندین کارگاه آموزش تربیت مربی جهت آشنایی با شیوه نامه جام و همچنین یادگیری اصول و مبانی صحیح ترویج فرهنگ مطالعه برای مربیان داوطلب و علاقه مند برگزار شده است.

 وی گفت: در جام باشگاه های کتابخوانی هر باشگاه باید حداقل ۱۲ عضو داشته باشد و با ثبت هزار باشگاه در استان ما ۱۲ هزار کودک و نوجوان را درگیر طرح خواهیم کرد و سعی می کنیم در آینده این کار بصورت وسیع‌تر انجام شده و تعداد بیشتری از دانش آموزان، کودکان و نوجوان را شامل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت:در هر شهرستان حداقل ۳ روستا را باید برای اجرای این طرح معرفی کنند. در پایان جام باشگاه‌ها اعضای باشگاه ها می‌توانند در بخش مسابقه این طرح شامل نامه ای به نویسنده، فیلم موبایلی و کتاب برگزیده باشگاه نیز شرکت کنند و در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری در هر بخش ۵ برگزیده خواهیم داشت.

وی گفت: از ویژگی های دیگر این طرح این است که اعضای باشگاه می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را با ۵۰ درصد تخفیف از کتابفروشی های منتخب تهیه کنند.

فرهنگ و ارشاد کودک و نوجوان یزد روز ملی ادبیات کودک و نوجوان کتاب خوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر