کد خبر: 642947 A

سیاوش‌پور خبر داد:

رئیس کل دادگستری گیلان از صدور حکم پرونده قتل ۸ زن در گیلان در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، احمد سیاوش‌پور با اعلام این خبر افزود: متهم مرد پرونده(ف. ن) به جرم ۸ فقره قتل عمد زن مسلمان به ۸ فقره قصاص نفس محکوم شد که اولیای دم مقتولان جملگی با پرداخت یک دوم دیه کامل مرد مسلمان یا پرداخت دیه از بیت‌المال در اعمال ماده ۴۲۸ قانون مجازات اسلامی، می‌توانند قصاص کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین گفت: این مرد به جرم جنایت بر میت نسبت به ۶ نفر به  ۶ فقره یک دهم دیه کامل در حق مقتولان و ۶ فقره ۱۰۰ ضربه شلاق تعزیری و همچنین به جرم ۸ فقره سرقت طلاجات مقتولان به مجازات ۸ فقره سه سال حبس و ۸ فقره یکصد ضربه شلاق تعزیری و رد اموال مسروقه در حق اولیای دم محکوم شد.

سیاوش‌پور به شرح محکومیت متهم زن پرونده پرداخت و خاطرنشان کرد: متهم زن پرونده (ل. گ) به جرم معاونت در یک‌فقره قتل به ۱۲ سال حبس تعزیری و به جرم مورد معامله قراردادن ۴ فقره طلاجات متعلق به مقتولان به ۴  فقره ۴ سال حبس و ۴ فقره ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

وی همچنین افزود: درباره سایر اتهامات متهم زن پرونده (ل. گ) مبنی بر خودداری در مساعدت به فردی که در خطر جانی بوده و مساعدت در خلاصی متهم اصلی از محاکمه و مجازات برای این زن رای برائت صادر شد.

رئیس کل دادگستری گیلان تصریح کرد: رای صادره ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهی در دیوان‌عالی کشور خواهد بود.

دادگستری گیلان احمد سیاوش‌پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر