کد خبر: 641817 A

نجفی تاکید کرد:

استاندار البرز با بیان اینکه سازمان های نظارتی باید متخلفان را شناسایی و معرفی کنند، اضافه کرد: درج قیمت مصوب، یک تکلیف و مسئولیت نظارت بر عهده مدیران، تشکل ها و اصناف است.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با بیان اینکه تشکیل این جلسه به صورت هفتگی و رصد دقیق بازار الزامی است، افزود: باید با آرامش کامل در شرایط فعلی، بازار را به گونه ای مدیریت کرد که علاوه بر تنظیم بازار، حرمت ها نیز حفظ شود.

نجفی گفت: در این شرایط نباید به اصناف با نگاه متخلف نگاه کرد چراکه بخش بزرگی از آنها در کنار دولت درصدد ایجاد آرامش در بازار بودند.

وی افزود: از سوی دیگر برخی از اصناف نیز با سوء استفاده از جو حاکم بر تشدید تنش‌ها افزوده و بخش بزرگی از کالاهای اساسی را انبار کردند.

استاندار البرز با بیان اینکه سازمان های نظارتی باید متخلفان را شناسایی و معرفی کنند، اضافه کرد: دستورالعمل های ابلاغی حاکی از آن است که سازمان حمایت از مصرف کننده مسئول تعیین قیمت ها است.

وی گفت: درج قیمت ها یک تکلیف و نظارت بر آن مسئولیت مدیران، تشکل ها و اصناف است.

نجفی ضمن تبیین شرایط ویژه کشور و حساسیت های موجود افزود: ضرورت دارد که مدیران ذی ربط، فرمانداران، تعاونی ها و تشکل ها با جدیت بیشتری در حوزه تنظیم بازار ورود کنند.

استاندار البرز افزود: در خصوص تخصیص ارز برای واردات کالاهای اساسی نیز نظارت کافی صورت خواهد گرفت البته با توجه به شرایط موجود زمان تعیین شده نیز حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه دشمن درصدد ایجاد اختلال در برنامه اقتصاد داخلی ما است، خاطرنشان کرد: با تخلفات باید به جد برخورد شود و با آرامش جو کاذب تنش ها را مدیریت کرد.

نجفی گفت: باید در مواجهه با موانع و مشکلات، تصمیم معقول و حساب شده گرفت تا از فشارها جلوگیری کرد.

وی افزود: ضرورت دارد که با مردم روشن و شفاف برخورد کرد و پاسخگوی دغدغه های مردم باشیم و در این راستا سازمان صمت استان با فعالیت سامانه پاسخگو، مسئولیت خطیری بعهده دارد.

استاندار البرز تاکید کرد: اکنون کشور در حوزه ذخیره کالاهای اساسی و ارز برای واردات کالاهای ضروری هیچ گونه کمبودی ندارد و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ذخایر برای دو سال آینده پیش بینی می شود.

وی گفت: اکنون فرصت مغتنمی برای تولیدکنندگان و اصناف فراهم شده چراکه می توانند با حمایت از کالای ایرانی به دغدغه های گذشته مبنی بر واردات کالای بی کیفیت خارجی، پایان دهند.

استاندار البرز به وضعیت بازارچه گلشهر که چندی پیش دچار حریق شد اشاره کرد و افزود: به طور سرزده از بازارچه بازدید شد و دستور لازم برای رسیدگی به وضعیت این مکان و دست فروشان آسیب دیده، داده شد.

استاندار البرز ستاد تنظیم بازار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر