کد خبر: 641814 A

مدیرکل استاندارد استان اردبیل خبرداد:

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از 650 مورد بازرسی و آزمون صحت عملکرد نازل‌های عرضه سوخت مایع در سه ماه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، هاشم علایی با اعلام این خبر گفت: صحت عملکرد نازل‌های عرضه سوخت مایع یکی از وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد است که به صورت  سالیانه و دوره ای مورد سنجش و آزمون قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: با توجه به مشمول استاندارد اجباری بودن نازل‌های سوخت مایع اداره کل استاندارد اردبیل در 3 ماهه سال جاری با هماهنگی و همکاری شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان اقدام به بازرسی و کنترل عملکرد نازل های سوخت مایع  به صورت دوره ای کرده است.

وی خاطر نشان کرد در این بازرسی ها صحت عملکرد 650 نازل سوخت در سطح استان مورد بررسی قرار گرفته است که نسبت به برنامه عملیاتی پیش بینی شده، شاهد تحقق41 درصدی در زمینه بازرسی نازل ها دراستان در سه ماهه اول  بوده ایم.

علایی یادآور شد: از مجموع 650 آزمون نازل سوخت در سطح استان صحت عملکرد  647 نازل مورد قبول و3 مورد مردود اعلام شده است که بعد از تعمیرات دوباره ، مورد آزمون قرار گرفت ومجوزبه کاری گیری مجدد آنها اعلام شد.

وی تاکید کرد: در صورت تائید صحت عملکرد نازل های سوخت  برچسب انجام آزمون دوره ای قابل مشاهده  بر روی آنها  نصب ودر صورت عدم تائید صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می شود.

علایی از مردم درخواست کرد: در زمان استفاده از نازل های سوخت در جایگاههای عرضه سوخت مایع حتما به برچسب انجام آزمون نازل مورد نظر توجه و در صورت نداشتن این برچسب موارد را از طریق شماره تلفن گویای ۱۵۱۷ یا شماره تلفن های ۸-۳۳۷۴۱۱۵۶ به اداره کل استاندارد اردبیل اطلاع دهند.

اردبیل هاشم علایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر