کد خبر: 640169 A

باقر کرد خبر داد:

معاون استاندار گفت: ٤ هزار و ٧٦٠ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر محلات تحویل اداره‌کل راه و شهرسازی استان شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، باقر کرد در جلسه حاشیه‌نشینی و بازآفرینی شهری که با حضور باقری مشاور و دستیار ویژه وزیر راه‌وشهرسازی و روستا عضو  هیات‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران که عصر امروز به ریاست استاندار برگزار شد، اظهار داشت: مقدار ٤ هزار و ٧٦٠ تن قیر رایگان از سهمیه بازآفرینی شهری برای آسفالت معابر محلات هدف و نیز شبکه‌های دسترسی از تبصره یک قانون بودجه سال ۹۶ اختصاص و تحویل دو اداره کل راه و شهرسازی استان شده است.

وی با اشاره به اینکه پنج شهر استان دارای بافت حاشیه‌نشینی هستند، افزود: کل پهنه حاشیه‌نشینی در این شهرها ۵ هزار و ۹۰۰ هکتار است که جمعیت ساکن در حاشیه آنها ۴۲۶ هزار نفر معادل ۴۱درصد جمعیت شهرهای دارای بافت حاشیه‌نشینی است که در ۷۷ محله سازماندهی شده‌اند.

معاون هماهنگی عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: این اعتباراتی که برای بهسازی بافت‌های فرسوده اختصاص داده شده ۱۹۰ میلیارد ریال است که به صورت نقدی دریافت شده است.

کرد در پایان گفت: علاوه بر کمک‌های نقدی که در این زمینه به استان اختصاص داده شده، از محل ردیف اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای، مبلغ ۴۸۵ میلیارد ریال برای احیای برنامه‌های سطوح مختلف بازآفرینی شهری به سیستان و بلوچستان تخصیص یافته است

سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر