کد خبر: 639896 A

رئیس سازمان بسیج سازندگی خبرداد:

رئیس بسیج سازندگی از تحویل ۲۰۰ واحد مسکونی به زلزله‌زدگان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار نعمان غلامی در تشریح این خبر گفت: پس از وقوع زلزله کرمانشاه نیرو‌های بسیجی در قالب ۳۲ قرارگاه در محل حاضر و نسبت به انجام اقداماتی در زمینه امدادرسانی، اسکان اضطراری و موقت اقدام کردند و بدین ترتیب بخشی از وظایف خود را انجام دادند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی پس از انجام تعهدات اولیه وارد عملیات ساخت اسکان دائم شد، تصریح کرد: ۱۳ رده در منطقه مستقر شدند و کار ساخت ۷۲۹ واحد مسکونی را آغاز کردند که تاکنون ۵۰ واحد آن تکمیل و به زلزله زدگان تحویل داده شده است.

غلامی با اشاره به اینکه از مجموع ۷۲۹ واحد مسکونی ۳۱۲ مورد متعلق به مددجویان بهزیستی است، عنوان کرد: ۲۰۰ واحد مسکونی امروز، ۱۱ تیرماه، که با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد که از این تعداد ۱۷۰ مورد متعلق به مددجویان بهزیستی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی پشتوانه مالی ساخت این واحد‌های مسکونی را کمک‌های خیرین و مردم برشمرد و اظهار داشت: ۱۶ میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی جمع آوری شده است که به ساخت ۷۲۹ واحد مسکونی اختصاص داده شده است.

وی میانگین هزینه برای هر واحد را ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این واحد‌های مسکونی زیر نظر بنیاد مسکن ساخته شده و از بالاترین کیفیت ساخت برخوردار است.

سردار غلامی همچنین از آماده سازی ۲۰۰ واحد جایگاه نگهداری دام خبر داد و افزود: این واحد‌ها توسط دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) ایجاد شده است که در اختیار زلزله زدگان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مرحله بعدی را فعالیت بنیاد تعاون بسیج برای ساخت هزار واحد مسکونی ویژه زلزله زدگان کرمانشاه با حمایت و مشارکت مردم اعلام کرد.

امام حسین بسیج مسکن مناطق زلزله زده زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر