کد خبر: 639577 A

وزیر آموزش و پرورش در سفر یکروزه به کرج:

وزیر آموزش و پرورش در سفری یک روزه به استان البرز گفت: توجه به آموزش رشته های مهارتی در جامعه راه ایجاد بازار کار برای جوانان است و باعث می شود که تحصیل‌کرده بیکار نداشته باشیم.

به گزارش ایلنا،سید محمد بطحائی امروز در سفر یک روزه به استان البرز ضمن بازدید از مسابقات کشوری علمی و کاربردی که در استان برگزار شد، اظهار داشت: جامعه ما امروز با توجه به وضعیت اشتغال نیاز به نیروی مهارتی دارد و آشنایی دانش آموزان و اولیاء با رشته‌های مهارتی می‌تواند نقش موثری در هدایت آینده سازان کشور به سمت رشته های زیر مجموعه شاخه کاردانش و فنی حرفه ای داشته باشد.

وی بیان داشت:تحصیل دانش‌آموزان در هنرستان‌های کاردانش و فنی حرفه‌ای موجب می شود که پس از گرفتن مدرک دیپلم بلافاصله جذب باز کار شوند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانش آموزان در کنار تحصیل باید به فراگیری یک مهارت نیز توجه کنند تا با کسب مهارت مورد علاقه در آینده مشکلی برای اشتغال نداشته باشند و در بازار کار بتوانند فعالیت کنند.

وی در ادامه افزود: مسابقات ملی بهترین فرصت برای معرفی رشته های مهارتی و به نمایش گذاشتن توانمندی دانش آموزان در رشته های زیرمجموعه کاردانش و فنی حرفه ای است.

بطحائی تصریح کرد: شناساندن رشته های شاخه کاردانش به مردم، بروز خلاقیت های عملی، تشویق و ترغیب دانش آموزان برای ثبت نام در رشته های مهارتی، تقویت روحیه رقابت جویی و رقابت پذیری هنرجویان از اهداف برگزاری این مسابقات است.

وی اظهارداشت: در این دوره از مسابقات هنر آموزان هنرستان‌های شاخه کاردانش مشارکت بالایی در سطح منطقه‌ای، استانی و کشوری داشتند.

وی با اشاره به اینکه در این دوره از مسابقات ملی 198 نفر توانستند به مرحله کشوری راه پیدا کنند، اظهارداشت: هنرآموزان با نشاط و توانمندی خاصی در این رقابت کشوری حضور پیدا کرده اند.

وی در ادامه به میزبانی استان البرز در این مسابقات کشوری پرداخت و یادآورشد: شرایط لازم برای رقابت سالم شرکت کنندگان در این دوره فراهم آمده است.

 

وزیر آموزش و پرورش در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر