کد خبر: 638614 A

احمدی نژاد خبر داد:

سرپرست شهرداری کرج با اشاره به اجرای شیوه نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، گفت: اجرای این طرح علاوه بر سلامت اداری، تسریع در ارایه خدمات را به همراه دارد. 

به گزارش ایلنا، محمدرضا احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه شیوه‌نامه جدید قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که از سوی وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده طرحی ارتقا یافته و می‌تواند رفع مشکلات این بخش را سبب شود، افزود: اجرای این شیوه نامه، سلامت اداری را ارتقا بخشیده و تسریع در ارایه خدمات را به همراه دارد.

سرپرست شهرداری کرج با تشریح اقدامات صورت گرفته در این حوزه، تصریح کرد: از زمان ابلاغ شیوه‌نامه جدید قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، جلسات مختلفی در شهرداری و نظام مهندسی به منظور اجرای بهتر این طرح برگزار شده که نتایج خوبی را نیز به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری کرج شیوه نامه یاد شده را  اجرا کرده که ممکن است با نواقصی همراه باشد، خاطرنشان کرد: به طور قطع درصدد رفع این کاستی‌ها هستیم تا خدمات لازم در اسرع وقت و با کمترین مشکل به شهروندان ارایه شود.

احمدی‌نژاد همچنین گفت: به‌واسطه حضور و فعالیت نیروهای متخصص در اغلب کلانشهرها، بحث کنترل و بازرسی ساختمان تا حدود قابل‌قبولی امکان‌پذیر است که کرج نیز از این قاعده مستثنی نیست. آمار مهندسان ناظر در کلانشهر کرج باید احصا و ثبت شود تا اقدامات این حوزه براساس اطلاعات‌دقیق پیش برود.

وی با بیان اینکه دولت درباره اجرای پروژه‌های شهر کرج نه تنها کمکی به شهرداری نمی‌کند بلکه بدهی‌های خود به میزان ۲۳۰ میلیارد تومان در بخش ارزش افزوده را نیز پرداخت نکرده، افزود: در حالی بودجه عمرانی کمی برای شهرداری کرج تعیین می‌شود که در بسیاری از موارد شهرداری کرج وظایف دولت را در بخش عمران متحمل شده است.

سرپرست شهرداری کرج دو تکه شدن شهر کرج به‌واسطه عبور راه‌آهن را از دیگر مشکلات این منطقه برشمرد و گفت: در حالی ۹۰ درصد جمعیت کرج در شهر ساکن هستند که ۳۰ درصد اعتبار ارزش افزوده توسط دولت به روستاها در این استان تخصیص داده می شود.

سرپرست شهرداری کرج قانون نطام مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر