کد خبر: 638594 A

محمدعلی نجفی:

استاندار البرز تاکید کرد که نباید نشاط و امید از جامعه گرفته شود.

به گزارش ایلنا محمدعلی نجفی امروز در مراسمی که به‌مناسبت روز اصناف، برگزار شد با بیان اینکه تشکل‌ها پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند، افزود: گاهی مسئولان به‌دلیل حجم بالای وظایف و امور محوله نمی‌توانند ارتباط مداوم و روزمره با مردم داشته باشند از این رو تشکل‌ها و تعاونی‌ها این خلا را پر می‌کنند.

وی ادامه داد: بهره برداری از ظرفیت‌های بخش خصوصی به‌ویژه در عرصه تولید همواره مورد تاکید بوده و در شرایط خاص کنونی نیز این امر ضرورت بسیاری پیدا می‌کند و البته حمایت از بخش خصوصی و تسهیل در امور آنها با جدیت در استان دنبال می‌شود.

نجفی با اشاره به دوران دفاع‌مقدس و حضور موثر و همواره مردم و بخصوص اصناف گفت: اکنون کشور دارای منابع ارزی خوبی است و درصد بالایی از تنش‌های ایجاد شده به‌دلیل تحریک‌های خارجی و سیاست‌های استکبار است ولی سال‌های ابتدایی انقلاب منابع دولت تمام شده و در شرایط جنگ بودیم که اصناف به کمک کشور آمدند.

وی افزود: چندی پیش در حادثه زلزله کرمانشاه استان البرز در امدادرسانی به زلزله‌زدگان پیشتاز بود و در مراحل بعدی نیز اصناف با قدرت وارد عمل شدند و بیشترین و به موقع ترین کمک‌ها از این استان بود.

استاندار البرز با بیان اینکه شرایط کشور بسیار خاص است و استکبار با همراهان خود در منطقه درصدد اختلال در اداره کشور حرکت می‌کند، اضافه کرد: در روند برجام فرزندان ایران اسلامی با حمایت‌های رهبر انقلاب، مجلس و راهبردهای رییس جمهوری، توفیقات و فرصت‌های ارزشمندی را رقم زدند.

وی گفت: ما به دنیا اعتماد کرده و حسن‌نیت خود را اثبات کردیم ولی پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روی کار آمدن قلدری بزرگ و ستیزه‌جو این روند مختل شد، چرخش کشورها و شکل‌گیری اندیشه‌هایی خاص که حتی به دوستان خود نیز وفا ندارند، صورت گرفت.

نجفی افزود: جمهوری اسلامی در ناآرامی‌های منطقه همواره مامنی برای پناهجویان کشورهای مختلف آسیب دیده بود ولی نمونه این رفتار در آمریکا که مدعی حقوق بشر است مشاهده نمی‌شود و حتی برای افزایش تنش در کشورهای ضعیف و هجوم به کودکان بی گناه، شرایط را تسهیل می‌کنند. از دیرباز، دشمنان نمی‌خواستند که ایران قدرتمند و مستقل باشد و اکنون نیز این عدوات با جمهوری اسلامی ادامه دارد و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.

استاندار البرز با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اصناف بار سنگینی بر دوش دارند چراکه باید با اصناف همیشگی از گسترش جو کاذب جلوگیری کنند، گفت: ما به‌عنوان مسئولان و خدمتگزاران مردم، موظف به خدمات رسانی و گره‌گشایی از روند امور اصناف هستیم و در این راه جهادی وارد میدان شده‌ایم.

وی افزود: در مدت مسئولیت خود در استان حتی یک روز نیز البرز را ترک نکردم و بر این باورم این استان ظرفیت‌های فراوانی دارد که باید به رشد و شکوفایی برسد و در این راه با تمام وجود و بکارگیری همه قوای خود گام برمی‌دارم.

نجفی عنوان کرد: گسترش راه‌ها، ایجاد اشتغال، رشد اقتصادی و توسعه همه‌جانبه استان با تعامل و هم افزایی و در سایه وحدت مردم و مسئولان محقق می شود.

وی با بیان اینکه مسئولان استان همواره پای کارند، گفت: نباید شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که مردم حرف خود را با مسئولان در کوچه و خیابان و با تنش و خشم اعلام کنند. فضای گفتگو در نظام جمهوری اسلامی همواره فراهم بوده و اکنون نیز بستر این امر در استان با حضور مسئولان مجاهد فراهم است.

استاندار البرز افزود: امروز حمایت از تولید و تولیدکننده جزو اولویت امور ما محسوب می‌شود  و طبق اعلام رییس جمهوری، اکنون تولیدکنندگان در موضوع تامین مواد اولیه هیچ‌گونه مشکلی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان باید کنار هم باشند تا از این تنگناها نیز مانند ادوار گذشته، سربلند عبور کنیم و برگ زرینی از افتخار را در کارنامه نظام ثبت کنیم.

نجفی گفت: اکنون فرصت مغتنمی برای اصناف ایجاد شده که با حمایت از کالای با کیفیت داخلی، عنان بازار را در دست بگیرند.

وی افزود: میز خدمت در البرز راه‌اندازی شده و در این امر در کشور پیشتازیم که این اقدام نشان از اهمیت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع دارد.

استاندار البرز ادامه داد: در شرایط فعلی، دشمن از طریق جنگ اقتصادی درصدد شکست نظام جمهوری اسلامی است و راهکار برون‌رفت از این تنگنا صبر و استقامت و امید است چراکه به‌طور قطع از این موانع نیز گذر می‌کنیم ولی نباید نشاط و امید از جامعه گرفته شود.

وی گفت: البرز برخلاف جو حاکم در حوزه اشتغال توفیقات بزرگی داشته و کارنامه موفقی را رقم زده و این روند تا رسیدن به رضایت مردم ادامه دارد.

استاندار البرز اصناف البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر