کد خبر: 638163 A

رایزنی مدیران شهری اصفهان با سفیر ایران در سنگاپور

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور گفت: سنگاپور علاقه مند به ارتباط و سرمایه گذاری در اصفهان است و اگر اصفهان طرح امکان سنجی کامل و جامعی داشته باشد، سرمایه گذاران سنگاپوری با اصفهان همکاری خواهند کرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، جواد انصاری در دیدار با شهردار اصفهان اظهار کرد: سنگاپور تغییرات بسیار خوبی داشته و امروز رقیب ژاپن و کشورهای توسعه یافته دنیا است زیرا کشوری که یک قطره نفت ندارد، دارای بزرگترین پالایشگاه دنیا است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور با بیان این که فرودگاه سنگاپور امسال برای سومین سال متوالی در دنیا رتبه نخست را داشته است، افزود: کشاورزی در سنگاپور صفر درصد است و این در حالی است که حدود 85 درصد از سرزمین این کشور، از پوشش گیاهی تشکیل شده اما این کشور در کشورهای نزدیک مانند تایلند و استرالیا دامداری و کشت انجام می دهد. 

وی عنوان کرد: سنگاپور علاقه مند به ارتباط و سرمایه‌گذاری در اصفهان است و اگر اصفهان طرح امکان سنجی کامل و جامعی داشته باشد سرمایه ‌گذاران سنگاپوری با اصفهان همکاری خواهند کرد.

وی ادامه داد: هر دو سال یک بار در سنگاپور همایش کلان شهرهای جهان، همایش محیط زیست پایدار و همایش آب، برگزار می شود که هر سه این موضوعات، از موضوعات بسیار مهم امروز جهان است و اصفهان در این رویدادها حضور فعالی داشته و باز هم باید از این فرصت برای یافتن راهکارها و همکاری ها استفاده کند.

وی اضافه کرد: در بسیاری از شهرهای جهان، قدرت و مسئولیت شهرداری‌ها از وزارت، بیشتر است و این باعث شده شهرداری‌ها به عنوان متولیان اصلی شناخته شوند و اگر بتوان این نگاه نسبت به شهرداری ها را وارد سیستم کرد، زمینه عملکرد بسیار خوبی فراهم خواهد شد. 

خواهر خواندگی گره‌ها را باز می‌کند

شهردار اصفهان نیز در این دیدار با بیان این که نگاه ما در مورد دیپلماسی شهری متفاوت است، گفت: در حال حاضر اصفهان با 14 شهر دنیا خواهر خوانده است و از نظر ما این خواهر خواندگی‌ها می تواند بسیاری از گره ها را باز کند.

قدرت الله نوروزی اذعان داشت: در جریان هفته فرهنگی اصفهان در پاریس، این دیپلماسی شهری به نوعی نشان داده شد. برای اولین بار شهری در فرانسه که ساکنان آن ارامنه هستند با محله جلفا در اصفهان، پیمان دوستی امضا کرد و همچنین زمینه برگزاری هفته فرهنگی پاریس در اصفهان، فراهم شد. 

وی ادامه داد: در جریان حضور در اجلاس سالانه شبکه شهرهای خلاق جهان در لهستان نیز مذاکرات و زمینه سازی های خوبی انجام شد. 

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در لهستان با شهرداران شهرهای مختلف مذاکره داشته و شرایط را برای تعامل بخش خصوصی مهیا کردیم. همچنین به دنبال جلب و توسعه سرمایه گذاری های سرمایه گذاران کشور سنگاپور در اصفهان و استفاده از آنان در پروژه های شهری به ویژه پروژه سالن اجلاس اصفهان هستیم. 

در این دیدار شهردار اصفهان و رئیس شورای اسلامی شهر، با سفیر ایران در سنگاپور پیرامون جذب سرمایه گذار در پروژه‌های شهری به ویژه سالن اجلاس سران، مذاکره و رایزنی کردند.

 

 

 

اصفهان ایران جمهوری اسلامی ایران سرمایه سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر