کد خبر: 637219 A

در تابستان امسال جاری می شود؛

مدیرکل کمیته امداد البرز، گفت: ۱۰ هزار مددجوی البرزی با حضور در اردوگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی تربیتی این نهاد از برنامه‌های طرح غنی‌سازی اوقات فراغت کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا، محمد محمدی فرد با اشاره به تدوین بسته فرهنگی و تربیتی برای غنی‌سازی اوقات فراغت مددجویان البرزی در طول فصل تابستان ۹۷ گفت: امسال رقمی حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای تأمین هزینه اردوهای اعزامی زیارتی و تفریحی دانش آموزان، کلاس‌های آموزشی کانون‌ها و دوره‌ای آگاهی بخشی مددجویان بزرگسال پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان و برگزاری دوره‌های آموزشی برای زنان سرپرست خانوار بهترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است هدف مهم اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی است افزود: ۱۰ هزار مددجوی البرزی با حضور در اردوگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی تربیتی این نهاد از برنامه‌های طرح غنی‌سازی اوقات فراغت کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

محمدی فرد با تأکید بر لزوم توجه هم‌زمان به توانمندسازی فرهنگی و توانمندسازی اقتصادی در کمیته امداد گفت: در سال ۹۷ بیش از سه هزار دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد البرز در کلاس‌های فرهنگی، علمی، هنری و ورزشی کانون‌های دائم این نهاد و همچنین کانون‌های طرف تعامل سایر دستگاه‌ها شرکت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد البرز با اعلام اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده ۱۵ درصد از صدقات پرداختی مردم و خیران برای امور تحصیلی و فرهنگی مددجویان هزینه می‌شود افزود: در سال ۹۷ پنج هزار زن سرپرست خانوار البرزی طی یک دوره شش‌ماهه در دوره‌های آموزشی تربیت فرزند و راه‌های مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات کانون خانواده شرکت می‌کنند.

وی یادآور شد: هم ‌اکنون در استان البرز بیش از چهار هزار دانشجو و دانش‌آموز البرزی تحت حمایت کمیته امداد هستند و از برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی این نهاد استفاده می‌کنند.

 

اوقات فراغت کمیته امداد امام البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر