کد خبر: 636920 A

نجفی:

استاندار البرز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان، گفت: کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان با سرعت بیشتری طرح ها را مورد بررسی قرار داده و پاسخگو باشد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه جلسات ما با جدیت دنبال می شود و تعارف در آن معنا ندارد افزود: نشست هایی که در آن زمان صرف می شود، هدفمند و با خروجی قابل قبول باشد.

نجفی با اشاره به طرح ساختمان سبز، گفت: نمادها و طرح هایی که برای استان مطرح می شود باید با اصالت البرز همخوانی داشته باشد.

وی مدیریت زمان و بهره برداری صحیح از فرصت ها را برای مسئولان بعنوان یک اصل مهم دانست و افزود: انتظار می رود که مدیران با برنامه ریزی درست، شرایط را به گونه ای رقم بزنند که امور مردم با سهولت و سرعت بالاتری پیش رود.

استاندار البرز با اشاره به طرح بازآفرینی شهری و لزوم تسریع در اجرای بخش استانی اضافه کرد: این طرح مورد تاکید ویژه رئیس جمهوری و بسیار حائز اهمیت است از این رو کوتاهی مدیران مربوطه در ارائه برنامه های این بخش قابل قبول نیست.

وی گفت: مسئولان در دستگاه‌ها باید پاسخگو باشند که امور در زمان معین، روانسازی شده و نظارت بر طرح ها به صورت جدی صورت گیرد.

نجفی افزود: در شرایط فعلی باید با اهتمام ویژه ای درصدد تسهیل در گره گشایی در امور مردم باشیم چراکه وظیفه ای جز این کار نداریم و نباید با اقدامات غیرضروری سد راه پیشبرد اهداف شد.

وی با اشاره به مزایای اجرای طرح بازآفرینی شهر برای استان، خاطرنشان کرد: بخش خصوصی در این راستا طرح و برنامه دارد که ما باید با حمایت و پشیبانی از آن استقبال کنیم.

استاندار البرز، گفت: این طرح فرصت مغتنمی نیز برای شهرداری ایجاد کرده که باید بهره برداری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اعتبارات این طرح در 4 بخش تعریف شده افزود: این اعتبارات در بخش های استانی، ملی، شهرداری ها و بخش خصوصی است که باید بر روی جذب اعتبارات ملی و جلب مشارکت های بخش خصوصی تمرکز ویژه ای وجود داشته باشد.

نجفی عنوان کرد: در پیشبرد اهداف استان در هیچ حوزه ای تعارف نداریم و با هر اقدامی که به تحقق برنامه های استان ضربه بزند، برخورد جدی صورت می گیرد.

وی با عنوان اینکه تصمیمات و مصوبات جلسات تا تحقق نهایی و اجرا، پیگیری شود، ادامه داد: کارگروه زیربنایی و شهرسازی استان با سرعت بیشتری طرح ها را مورد بررسی قرار داده و پاسخگو باشد.

نجفی گفت: وظیفه کارگروه زیربنایی و شهرسازی تصمیم‌گیری تخصصی در زمینه بررسی پرونده‌های مختلف عمرانی و زیربنایی، بررسی تعیین کاربری و احداث بنا با هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مختلف اجرایی است از این رو باید در این روند تسریع و تسهیل لازم را داشته باشد.

استاندار البرز جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر