کد خبر: 636231 A

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: در مقایسه با سایر حوزه ها گردشگری، کم هزینه ترین محور توسعه در این استان است.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جلسه بررسی اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: محورهای توسعه استان هم کشاورزی و هم صنعت و گردشگری است.

وی افزود: با این وجود پروژه‌های کشاورزی و صنعت هزینه بر بوده و در مقابل حوزه گردشگری کم هزینه است؛ در عین حال می تواند بازدهی قابل توجهی در کوتاه مدت داشته باشد.

استاندار اردبیل از جمله توانمندی های حوزه گردشگری را اشتغال زایی آن دانست و تاکید کرد: از سال های آینده انتظار می رود سهم اشتغال بخش گردشگری رونق یافته و به این مقوله توجه ویژه شود.

بهنام جو با تاکید به حمایت دولت از رونق زیرساخت های گردشگری متذکر شد: در عین حال به منظور رونق گردشگری باید نگاه جامعی داشته باشیم و به عنوان مثال گردشگری اردبیل را از حالت فصلی خارج کنیم.

وی به ضرورت تدوین برنامه جامع جشنواره های ملی نیز اشاره و تاکید کرد: باید از تمامی ظرفیت ها و فرصت های استان جهت رونق گردشگری استفاده کرد.

وی افزود: از جمله قابلیت ها گردشگری زمستانی است و موضوع زمستان بیدار با هدف رونق گردشگری زمستانی استان مطرح شده است.

استاندار اردبیل همچنین صیانت و حفاظت از آثار تاریخی را مورد تاکید قرار داد و افزود: احیای بناهای تاریخی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

بهنام جو در خصوص مشکلات معرفی و عرضه صنایع دستی استان ادامه داد: عرضه و فروش صنایع دستی از مشکلات این حوزه است که با راه اندازی نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی زمینه معرفی مطلوب قابلیت های استان فراهم می شود.

وی با بیان اینکه در کنار صنایع دستی، عرضه غذاهای سنتی و سوغات نیز پیش‌بینی شده است، ادامه داد: این اقدام منجر به جذب گردشگر به مرکز استان خواهد شد.

استاندار اردبیل همچنین خواستار توجه به روستاهای هدف گردشگری شد و تاکید کرد: بوم گردی از جاذبه‌های این استان است و انتظار می‌رود طرح‌های جدیدی در این خصوص اجرا شده و زمینه جذب سرمایه گذاران تسهیل شود.

توسعه اردبیل گردشگر اکبر بهنام جو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر