کد خبر: 636227 A

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل:

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در خصوص کاهش بوروکراسی زاید اداری در روند سرمایه گذاری گردشگری این استان قول مساعد داد.

به‌گزارش ایلنا، نادر فلاحی در جلسه نشست صمیمی استاندار اردبیل با سرمایه گذاران بخش گردشگری تصریح کرد: اداره کل در خصوص کاهش مدت زمان و بهبود روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری عزمی جدی دارد.

وی افزود: مذاکراتی با سازمان میراث فرهنگی نیز در این خصوص انجام شده تا نسبت به صدور برخی مجوزها به اداره کل تفویض اختیار شود و در ادامه سرمایه‌گذاران به جای صرف زمان طولانی بتوانند در کوتاه مدت مجوز فعالیت دریافت کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: در وضعیت فعلی نیز صدور موافقت اصولی طرح های سرمایه گذاری در یک هفته انجام می شود.

فلاحی همچنین به اختصاص هزار و 500 میلیارد ریال از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به بخش گردشگری اشاره کرد و بیان داشت: انتظار می رود سرمایه گذاران علاقه‌مندی که در حیطه این تسهیلات طرح قابل اجرا دارند از این فرصت استفاده مطلوب داشته باشند.

در این جلسه معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز با اشاره به اجرای پروژه‌های متعدد سرمایه گذاری گردشگری در این استان، طرح تکاپو را یکی از طرح های مطلوب جهت اجرای پروژه های گردشگری دانست.

ناصر محمودی با تاکید به اینکه در طرح تکاپو، رسته گردشگری اهمیت ویژه دارد، اضافه کرد: مدل سیستمی این طرح می تواند دغدغه ذینفعان را نیز پاسخ دهد.

وی یکی از مشکلات فعلی سرمایه گذاران را نبود انجمن سرمایه‌گذاری دانست وتاکید کرد: با تشکیل این انجمن در استان بسیاری از مشکلات و دغدغه ها رفع خواهد شد.

سرمایه گذاری گردشگری میراث فرهنگی اردبیل نادر فلاحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر