کد خبر: 635577 A

نجفی تاکید کرد:

استاندار البرز، گفت: آسیب پذیری البرز در حوزه اجتماعی، مسئولیت دستگاه ها و سازمان هایی همچون بهزیستی را سنگین می کند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، ضمن گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر و ضرورت اهتمام همگانی برای مقابله با بسط و گسترش این پدیده افزود: در این راستا بخش های مختلف استان البرز اقدامات مدون و قابل توجهی انجام داده اند.

وی به اجرای طرح غربالگری در استان اشاره کرد و ادامه داد: طرح غربالگری در البرز با پیگیری های سازمان بهزیستی و شهرداری روند خوبی را طی کرده است.

نجفی، البرز را در حوزه موانع و مشکلات اجتماعی در معرض آسیب دانست و گفت: انتظار می رود با جدیتی که در مجموعه بهزیستی استان وجود دارد به ساماندهی و پیشگیری آسیب های اجتماعی توجه ویژه تری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اردوگاه ماده 16 برای البرز دارای اهمیت بالایی است افزود: ایجاد و راه اندازی اردوگاه ماده 16 در البرز با موانعی خارجی از استان مواجه است که ضرورت دارد مسئولان مربوطه در راستای تسریع راه اندازی این امکان مهم اقدام کنند.

استاندار البرز ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به تمامی فعالان این عرصه، اضافه کرد: همکاری قوه قضائیه در البرز با بخش های مختلف، همراه رویکرد مثبت بوده است.

وی گفت: قوه قضائیه به دلیل حساسیت هایی که همراه دارد، همواره مورد هجمه و تعرض دشمنان قرار گرفته است.

نجفی با اشاره به اینکه امسال امحا مواد مخدر مکشوفه البرز در استان دیگری صورت می گیرد، افزود: البرز دارای ظرفیت هایی ویژه ای در حوزه های فرهنگی و اجتماعی است که با توجه به شرایط خاص موجود، بهتر است که به برجسته سازی فرصت ها پرداخته شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق رتبه بندی سازمان جهانی گمرک، گمرک ایران در جایگاه نخست قرار دارد که این امر پاسخی به تمامی دسیسه های دشمنان در این حوزه است.

استاندار البرز گفت: در کشور با حساسیت بالایی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز برنامه ریزی و اقدام می شود که البته برخی با سیاه نمایی درصدد زیرسوال بردن توفیقات بدست آمده، هستند ولی آمارهای جهانی و موثق مهر باطلی بر گزافه‌گویی‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: رسانه‌ها و به خصوص صداوسیما می‌توانند در حوزه فرهنگسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاثیر بسزایی داشته باشند از این رو دستگاه های مربوطه باید از این ظرفیت بهره‌برداری کنند.

نجفی عنوان کرد: اطلاع رسانی از عملکرد بخش های مختلف مبارزه با مواد مخدر، مردم را از اقدامات صورت گرفته و جدیت مسئولان در این حوزه آگاه می کند.

استاندار البرز بهزیستی استان البرز اردوگاه ماده 16
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر