کد خبر: 635566 A

مشاور پزشکی قانونی بیمارستان رضوی مشهد تشریح کرد:

مشاور پزشکی قانونی بیمارستان رضوی مشهد از مشهود بودن علائم کودک‌آزاری در روند درمان کودک ۲.۵ ساله‌ای که در این بیمارستان فوت کرد، خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی نقش با اشاره به جزئیات فوت کودکی 2.5 ساله در بیمارستان رضوی مشهد که مشکوک به کودک‌آزاری است، گفت: کودک پیش از ورود به بیمارستان رضوی در یکی از درمانگاه‌های سطح شهر پذیرش شده بود که براساس مستندات پزشکی علائم حیاتی برای کودک مذکور در آن درمانگاه نیز مشاهده نشد و  کودک توسط اورژانس به بیمارستان رضوی منتقل شد.
 
وی گفت: طی انتقال کودک از درمانگاه به بیمارستان رضوی در اورژانس فعالیت‌های مقدماتی و نهایی برای انجام عملیات CPR یا احیا آغاز شده و به محض ورود کودک به بیمارستان رضوی این عملیات در اتاق مخصوص احیا واقع در اورژانس این بیمارستان ادامه یافت.

این متخصص پزشکی قانونی افزود: این کودک در ساعت 1:45 بامداد  بیست و هشتم خرداد به بیمارستان رضوی منتقل شده بود، اما  علی‌رغم تلاش‌های  فراوان کادر درمانی بیمارستان رضوی برای این کودک به دلیل وجود نداشتن علائم حیاتی، عملیات احیا موفقیت‌آمیز نبود.
 
وی گفت: نکته‌ای که در این میان وجود داشت این بود که حین و پس از به اتمام رسیدن عملیات احیا و نیز هنگام معاینات، کبودی‌های مختلفی که در زمان‌های گوناگون روی بدن کودک ایجاد شده بود، کادر درمانی را به کودک‌آزاری مشکوک کرد.
 
 مشاور پزشکی قانونی بیمارستان رضوی افزود: به لحاظ مواد قانونی حمایت از کودکان، در چنین مواردی به محض اطلاع از آزار بر روی کودک باید به مراجع ذیربط اطلاع داده شود.
 
نقش گفت: اگر کودک با نشانه‌های کودک آزاری به صورت زنده به مرکز درمانی منتقل شود، پس از بستری در بخش، مرکز درمانی پذیرش کننده موظف است به مراجع انتظامی و اورژانس اجتماعی تحت نظارت سازمان بهزیستی اطلاع داده و درگیر شدن دستگاه‌های قانونی مرتبط دیگر توسط این نهاد مسئول انجام خواهد شد.
 
وی افزود: هنگامی که کودک فوت شده به مرکز درمانی منتقل شده باشد، آن مرکز درمانی باید نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را مطلع کرده و جسد را برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل کند.
 
 مشاور پزشکی قانونی بیمارستان رضوی گفت: زمان ورود این کودک و پذیرش وی تا اعلام ناموفق بودن عملیات احیا حدودا 30 الی 60 دقیقه ثبت شده و حین انجام عملیات احیا در بیمارستان رضوی بستگان این کودک و پدر وی در بیمارستان مذکور حضور داشتند.

بیمارستان فوت کودک آزاری مشهد بیمارستان رضوی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر