کد خبر: 634716 A

رستمی تاکید کرد:

مدیر بازرسی و نظارت اصناف البرز، گسترش فضای مجازی را فرصتی برای تخلف و سو استفاده ارائه کالای تقلبی و کنترل آن را امری ضروری دانست.

به گزارش ایلنا، رمضان رستمی در نشستی که با حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی البرز و رئیس اتاق اصناف مرکز استان برگزار شد، اظهار داشت: گسترش فضای مجازی، موجب سهولت دسترسی عموم مردم در این حوزه شده است. فضای مجازی با ویژگی‌هایی همچون قابلیت دسترسی دائم، فرامکانی و فرازمانی در تمام شئون زندگی عموم وارد و شیوه تعامل افراد را متحول نموده است. 

وی افزود: عدم مواجهه چهره به چهره افراد در این فضا موجب اهمیتی مضاعف در آن گردیده، چرا که امکان تخلفات و سوء استفاده هایی همچون ارائه کالا یا خدمات نامرغوب، تقلبی یا قاچاق بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن در صورت نارضایتی و یا اشکال در خرید صورت گرفته، عدم دسترسی مشخص به فروشنده نیز موجب سردرگمی مصرف کنندگان می‌شود. 

رستمی تصریح کرد: ضروری است در این فضا و بالاخص از طریق شبکه‌های اجتماعی خریداران جوانب احتیاط را رعایت کنند تا قربانی کلاهبرداری و یا خرید کالای فاقد کیفیت، اصالت یا نامرغوب نشوند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف البرز با تاکید بر اینکه شهروندان در خریدهای اینترنتی خود، حتما از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیکی خرید کنند، ادامه داد: اخذ نماد اعتماد الکترونیکی به این معناست که سایت مربوط دارای مجوز و چارچوبی امن و قابل اعتماد برای خریداران خواهد بود.

وی افزود: مسائل موجود در این فضا باعث شد کمیسیون مبارزه با قاچاق‌کالا و ارز استان‌البرز، کمیته ساماندهی کسب و کارهای مجازی را با محوریت بازرسی و نظارت اصناف و حضور و همکاری سایر دستگاه‌های استانی ذی‌صلاح تشکیل دهد تا به موازات فضای‌حقیقی بازار، فضای‌مجازی نیز رصد، پایش و ساماندهی شود.

این مقام مسئول به قابل پیگیری بودن شکایات مردم در این حوزه نیز اشاره داشت و تصریح کرد: شهروندان گرامی در صورت مواجهه با شبکه یا سایت های متخلف و عرضه کالاهای قاچاق مراتب را از طریق تلفن های 5-32218154 به بازرسی و نظارت اصناف اطلاع دهند تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

حمید کریمی، رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز نیز طی این نشست بر ضرورت ساماندهی کسب و کارهای فضای مجازی تاکید داشت و افزود: تا چندی پیش ساماندهی و صدور پروانه کسب برای این صنوف از طریق اتاق های اصناف شهرستان ها صورت می پذیرفت. 

کریمی افزود: علی‌رغم اینکه از اواخر سال گذشته و با تشکیل اتحادیه کشوری، این مهم بر عهده آن اتحادیه محول گردیده ولی اتاق اصناف مرکز استان البرز آمادگی کامل برای ساماندهی و تسریع در این فرآیند را دارد تا خسارت و ضرری متوجه مصرف کنندگان و شهروندان نگردد.

در پایان این نشست مدیر کل تعزیرات حکومتی با اهدا تقدیرنامه از عملکرد مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان البرز و خدمات ارزشمند در عرصه خدمات رسانی به مردم تقدیر نمود.

بازار مجازی کنترل فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر