کد خبر: 634609 A

در مراسمی با حضور مسئولان صورت گرفت؛

ا‌ولین محموله ریل ملی تولید شده شرکت ذوب آهن به راه‌آهن جمهوری اسلامی تحویل داده شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، طی آیین ویژه ای با حضور مسئولان راه آهن استان اصفهان و ذوب آهن ا‌ولین محموله ریل ملی تولید شده در این شرکت تحویل راه‌ آهن جمهوری اسلامی شد تا رسماً ایران به جمع کشورهای تولید کننده ریل بپیوندد.

این محموله ، 500 تن ریل U33 است که مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا در ذوب آهن اصفهان تولید شده و کاملاً منطبق بر استاندارد اروپایی EN13674 است.

 مدیر کل راه آهن اصفهان در این باره گفت : تحویل اولین محموله ریل ملی، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می شود .

مهندس سیدرضا سادات حسینی با بیان اینکه تولید ریل با استقبال راه آهن جمهوری اسلامی همراه بوده است اظهار داشت: این سازمان به تعهدات خود در قبال ریل ملی عمل می کند تا گام مهمی در جهت توسعه حمل و نقل ریلی برداشته شود .

وی ادامه داد: طبق برنامه ششم توسعه، خطوط راه آهن ایران باید به 25 هزار کیلومتر برسد و هر 10 کیلومتر نیاز به 500 تن ریل دارد. این آمار نشانگر میزان زیاد ریل مورد نیاز کشور است .

مهندس سادات حسینی یادآور شد : شرکت فرانسوی بیرووریتاس به عنوان ناظر ، ریل های تولید شده در ذوب آهن را با آزمون های مختلف بررسی و تایید نموده است.البته کیفیت این محصولات پس از نصب بهتر مشخص می شود .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ضمن ابراز خرسندی از به ثمر نشستن تلاش های این مجتمع عظیم صنعتی در جهت خود کفایی ایران اسلامی در تولید ریل در سال حمایت از کا لای ایرانی گفت : توسعه حمل و نقل ریلی ، یکی از نیازهای اساسی کشور است و در این بین تامین ریل از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

مهندس منصور یزدی زاده با اشاره به اینکه در شرایط کنونی با تحریم های ظالمانه طرف هستیم تاکید کرد: تامین ریل در داخل کشور ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل و نقل ریلی محسوب می شود .

وی افزود: در امر تولید ریل، کیفیت نقش بسیاری دارد و ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس در مورد کیفیت محصولات خود حساسیت ویژه داشته است. به همین دلیل هر محصولی در این شرکت تولید شده، تبدیل به برند شده و مشتریان اطمینان ویژه ای به این محصولات دارند .

مدیرعامل ذوب آهن یادآور شد: در تولید ریل، رضایت مشتری برای ما بسیار حائز اهمیت است، به همین دلیل تولید ریل بر اساس جدید ترین استاندارد اروپایی EN13674 صورت گرفته و شرکت بیرووریتاس به عنوان ناظر خارجی این محصولات را تایید کرده است .

وی با بیان اینکه تولید این ریل، چهار سال پیش بر اساس استاندارد های آن زمان بسیار ساده تر بود گفت: تولید ریل بر اساس جدیدترین استاندار اروپایی بسیار سخت و پیچیده بود، اما تحمل این سختی ها به تولید این کالای مهم و خودکفایی کشور می ارزد و خوشحالیم که امروز مشکلات تولید دیگر انواع ریل از جمله UIC60 نیز برطرف شده و آمادگی لازم برای تولید انواع ریل وجود دارد . 

مدیرعامل ذوب آهن افزود: این شرکت با امکان تولید 400 هزارتن ریل در سال، قادر به تامین کامل نیاز راه آهن جمهوری اسلامی به ریل می باشد و مازاد آن نیز صادر خواهد شد.

 معاون بهره برداری ذوب آهن نیز، تولید ریل را یک اقدام مهم در راستای شکوفایی ذوب آهن و خودکفایی کشور توصیف کرد و اذعان داشت: در کارگاه تولید ریل ذوب آهن اصفهان که نورد 650 نام دارد ، امکان تولید تیرآهن های H30و IPE500 نیز می باشد که تیر آهن H30 تولید شده است و نقش مهمی در ارتقاء صنعت ساختمان کشور دارد . تیرآهن IPE500 نیز به زودی تولید می شود .

 مهندس اردشیر افضلی با بیان اینکه شرکت دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم های کنترل کیفی است، گفت : ریل تولید شده در ذوب آهن آزمون های UT ، ادی کارنت، راستایی ، تخت بودن و سایر پارمترهای استاندارد اروپایی EN13674  را گذرانده است و و در واقع این محصول مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید شده است.

استان اصفهان اصفهان جمهوری اسلامی ذوب آهن راه آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر