کد خبر: 634352 A

در نامه‌ای انجام شد؛

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار کهگیلویه و بویراحمد مراتب ثبت چهار میراث ناملموس را به او ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، در نامه علی‌‌اصغر مونسان خطاب به محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد آمده است: «در اجرای ماده ”۱“ از قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۱۳۸۲ و مواد ”۱۱ و ۱۲“ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حفظ میراث‌فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و مواد ”۲ و ۳“ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۸۷/۱۱/۶ هیئت محترم وزیران و با رعایت مقررات آیین‌نامه اجرایی مذکور، میراث‌فرهنگی ناملموس با عنوان ”مهارت سنتی پخت کلک گوشتی و فرهنگ آن“ به‌شماره ۱۴۸۸، ”مهارت سنتی دمپختک گوشت و فرهنگ آن“ به‌شماره ۱۴۸۹، ”مهارت سنتی پخت شله ماشکی و خواص درمانی آن“ به‌شماره ۱۴۹۰ و ”فن و مهارت تهیه پوشاک و البسه محلی استان کهیگیلویه و بویراحمد“ الحاق به شماره ۳۵۶ در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸  به‌ثبت رسیده است. هر گونه اقدام که موجب حفظ و احیای این میراث گردد مورد تأکید است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب برای اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر