کد خبر: 634041 A

فرماندار بهمئی خبرداد:

فرماندار شهرستان بهمئی از وقوع یک فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه سرآسیاب یوسفی این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حکمت‌الله سنایی گفت: این آتش سوزی که از ساعت 16 روز جمعه، 25 خرداد ماه آغاز شده بود با تلاش نیروهای ادارات، سپاه و مردمی، شوراهای اسلامی، دهیاران شهرستان و نیروهای ستاد بحران استان روز شنبه مهار شد اما به علت وزش باد شدید، کُنده‌های باقی مانده دوباره شعله‌ور شدند.

وی افزود: شب گذشته نشست ستاد بحران شهرستان بهمئی تشکیل شد و صبح امروز (یکشنبه، 27 خرداد ماه) بیش از 150 نفر نیرو برای مهار کامل این آتش سوزی به منطقه اعزام شدند.
 
فرماندار شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: نیروهایی که برای خاموش کردن آتش اعزام می‌شوند با امکانات اولیه و دست خالی و با وسایلی نظیر بیل، چوب و شاخه درختان اقدام به مهار آتش می‌کنند.
 
سنایی تصریح کرد: دیروز یک فروند بالگرد اورژانس گچساران به منطقه اعزام شد که دو نفر دو نفر نیروها را در چند پرواز به محل آتش‌سوزی انتقال داد.
 
وی ادامه داد: امروز یکشنبه، 27 خرداد ماه از پدافند هوایی شهرستان بهبهان در خواست کمک نیرو و خودرو کرده‌ایم که به کمک ما آمدند.
فرماندار شهرستان بهمئی عنوان کرد: طبق برآورد اولیه حدود 15 هکتار از جنگل‌های بلوط و مراتع واقع در منطقه به طور کامل در آتش سوخت .
 
سنایی در خصوص علت آتش سوزی تاکید کرد: هنوز علت دقیق آتش سوزی مشخص نیست و در حال بررسی است.
 
شهرستان بهمئی به مرکزیت شهر لیکک از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد در ۳۰۰ کیلومتری یاسوج، مرکز استان قرار دارد.

آتش سوزی جنگل شعله وزش باد شهرستان بهمئی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر