کد خبر: 633850 A

امروز انجام شد؛

دومین تیم امداد و نجات هلال احمر استان البرز به منطقه سقوط هواپیمای تهران به یاسوج اعزام شد.

به گزارش ایلنا، داود رجبی گفت: تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان استان البرز متشکل از 5 نفر نیروی زبده و آماده به محل سقوط هواپیمای مسافربری تهران به یاسوج اعزام می ‌شود.

وی افزود: با توجه به وقوع سانحه هوایی تهران – یاسوج در ارتفاعات کوهستان دنا و با توجه به شرایط ناپایدار جوی، جدول زمان‌بندی حضور تیم‌های عملیاتی استان‌ها توسط سازمان امداد و نجات تنظیم و به استان‌ها ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: در این تقسیم‌بندی، جمعیت هلال احمر استان البرز  مأموریت یافت تا یک تیم تخصصی 5 نفره متشکل از زبده‌ترین و آماده‌ترین نجاتگران کوهستان را از 26 لغایت 31خردادماه سال جاری به منطقه‌ی نخست دنا اعزام نماید.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: در این مأموریت استان‌های گیلان،اصفهان و فارس نیز حضور دارند.

رجبی اضافه کرد: این تیم روز شنبه به منطقه اعزام و در روز یکشنبه عملیات صعود به قله و جستجوی پیکرهای مفقودین را آغاز می‌نماید.

وی تصریح کرد: با توجه به دشواری این ماموریت بعلت سوق الجیشی بودن منطقه حادثه در کوهستان دنا، لیستی از تجهیزات کامل استقرار در کوهستان و عملیات امداد و نجات در شرایط سخت کوهستان در اختیار این تیم قرار گرفته است.

گفتنی است که پرواز شماره 3704 شرکت هواپیمایی آسمان با 60 مسافر و 6 خدمه پروازی ساعت 8 صبح روز یکشنبه، 29 بهمن ماه تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان از رادار خارج و سقوط کرد و اولین تیم تخصصی کوهستان استان البرز در اسفند 96 به منطقه اعزام و نسبت به انجام امور محوله اقدام نمود.

 

جمعیت هلال احمر استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر