کد خبر: 632938 A

پس از گذشت 2 ماه؛

پرواز همدان -تهران که چندی ماهی شروع شده در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، پروازهای همدان- تهران بعد از مدت‌ها پی گیری مسئولان استانی از تاریخ 18 فرودین سال جاری  با تعداد پنج پرواز در هفته آغاز شد، اما حال تنها پس از دو ماه از آغاز این پرواز زمزمه های تعطیلی آن به علت عدم استقبال مردم شنیده می شود.
زمان پرواز مناسب نیست 
پروازهای همدان تهران به چند علت مورد استقبال مردم قرار نگرفت که یکی از آنها زمان پروازها بود، برنامه و زمان پرواز از همان ابتدا مشکلاتی داشت که  مورد انتقاد مردم و رسانه ها قرار گرفته، که با کمی تغییر در زمان، تعدادی از پروازها تا حدودی اصلاح شد اما همچنان مشکلات خود را دارد.
 پرواز همدان- تهران که به جز دو پرواز آن در ساعات ابتدای روز بود در سایر روزها  در عصر و بعد ازظهر انجام می شد .بنابراین برای افرادی که قصد دارند برای کارهای اداری و پزشکی خود به مرکز عزیمت کنند استفاده از این پرواز امکان پذیر نیست که طبیعتا از سایر وسایل نقلیه استفاده می کنند.

آخر هفته پروازی وجود ندارد 
یکی دیگر از مشکلات پیش رو عدم پیش بینی پرواز در روزهای پرتردد و پر مسافر چهارشنبه و جمعه است که خود یک نقص عمده در این برنامه پروازی است.چرا که بسیار از افراد برای گذراندن تعطیلی آخر هفته در شهر خود لاجرم محروم از این پرواز خواهند بود. از طرفی به گفته مسئولان استانی قیمت پرواز همدان تهران بین 80 تا 82 هزار تومان در نظر گرفته شده بود که امروز قیمت پرواز از 114 شروع  و تا 140 هزار تومان و گاهی تا 190 هزار تومان هم می رسد که این نیز خود یکی دیگر از عوامل مهم عدم استقبال مردم از این پرواز است.
 
استاندار همدان نیز در جهت حمایت از پرواز همدان تهران تمامی ادارت دولتی و ارگان ها را موظف کرده است برای انجام ماموریت های اداری خود به تهران از این پرواز استفاده کنند  که جز مواردی معدود از این دستور استقبالی نشد.
 
وجود اتوبان همدان تهران  را می‌توان نیز یکی دیگر از عوامل عدم استقبال مردم از این پرواز دانست به صورتی که می توان  با وسیله نقلیه شخصی کمتر از سه ساعت به تهران رسید.
 
استان همدان در سال جاری و با توجه به دو رویداد مهم جهانی بیش از هر زمانی به برقراری و حفظ پرواز همدان تهران نیاز دارد که خود همت جدی مسئولان را می طلبد.

پروازها با 30 درصد ظرفیت انجام می شود
 
مهدی افتخاری مدیر روابط عمومی فرودگاه همدان در این باره گفت: پرواز همدان تهران به علت عدم استقبال مردمی در آستانه تعطیلی قرار دارد.
 
وی با بیان اینکه شرکت ایران ایر تنها تا آخر خرداد فرصت داده است که پروازهای با حداقل 50 در صد ظرفیت انجام شود، بیان کرد: در صورت عدم تحقق، پرواز همدان تهران تعطیل خواهد شد.
 
مدیر روابط عمومی فرودگاه همدان به بیان اینکه اکثر پرواز های همدان تهران نهایتا با 20 الی 30 درصد ظرفیت انجام می شود، گفت:  در ماه مبارک رمضان به علت کاهش سفر ها تعدادی از پرواز ها به علت تعداد کم مسافر کنسل شده است.
 
افتخاری با اشاره به دستور استاندار به ادارات دولتی برای  استقاده از پرواز های همدان تهران گفت: این اقدام حمایتی هم مورد استقبال ادارات قرار نگرفته است.
 
وی در ادامه افزود: بعد از ماه مبارک رمضان طی جلسه‌ای با استاندار و شرکت هواپیمایی ایران ایر راهکارها و برنامه‌هایی برای حفظ و ادامه این پرواز اعلام خواهد شد.

استان همدان تبلیغات رسانه همدان ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر