کد خبر: 632759 A

در پی پیش‌بینی‌ هواشناسی رخ داد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در پی اخطاریه اداره‌کل هواشناسی، خطاب به فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی و شهرداری‌های استان آماده باش اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور اظهار داشت: پیرامون پیش بینی وضعیت جوی در استان البرز، مبنی بر اینکه از امروز (سه‌شنبه مورخ 22/3/97) تا (اواخر وقت چهارشنبه مورخ 23/3/97) وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، در پاره‌ای نقاط رگبار شدید و رعد و برق مورد انتظار است اعضای شورای هماهنگی شهرستان‌ها به‌منظور مقابله با جاری‌شدن سیل، رعد و برق، وزش‌باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آماده‌باش باشند.

مهرور تصریح کرد: همچنین علاوه بر حفظ آمادگی؛ اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولان محلی برای ساکنان مناطق تحت‌تاثیر بخصوص کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه‌ها صورت گیرد.

وی بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها توسط شهروندان تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران بر لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانال‌ها، انهار و زیر پل‌ها و همچنین رفع آب‌گرفتگی معابر درون شهری و جاده ‌ای برون شهری توسط دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.

مهرور از شهروندان درخواست کرد از سفرهای غیر ضروری در جادهای کوهستانی و دامنه‌های پرشیب و جاده‌های منتهی به آن به‌ویژه جاده کرج – چالوس به‌دلیل احتمال ریزش سنگ خوداری کنند. 

وی همچنین پیش‌بینی مکان‌های امن برای اسکان موقت(تا رفع شرایط اضطراری) و ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و عوامل مردمی را خواستار شد.

مدیریت بحران استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر