کد خبر: 632621 A

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان گفت: اصفهان مقام دوم از نظر صرفه جویی در مصرف آب را دارد و تا امروز نزدیک به ۱۵-۱۷ درصد صرفه جویی در مصرف آب صورت گرفته است .

به گزارش ایلنا از اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده به آخرین وضعیت منابع آب در اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: در چندین سال گذشته به دلیل اینکه استان در منطقه کم آب قرارگرفته، باید مدیریت ایجاد منابع جدید برای حوضه و همچنین مدیریت مصرف توأمان صورت می گرفت که بخشی از کارها ناقص مانده و انجام نشده و امروز دچار مشکلات کم آبی شده ایم.

وی با بیان اینکه امسال بدترین وضعیت آبی را در ۴۷ سال گذشته داشتیم، تصریح کرد: این آمار نامطلوب ما را مصمم تر کرده است تا فعالیت های خود را با قوت بیشتری انجام دهیم.

استاندار اصفهان افزود: در اردیبهشت ماه وضعیت بارندگی ها نسبتا خوب و بیش از پیش بینی ها بوده است و مقداری وضعیت آبی استان را بهتر کرد.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت آبی استان تا ۱۵ فروردین ماه نسبت به سال قبل ۶۲ درصد کمتر بود که با بارش های صورت گرفته در اردیبهشت ماه این آمار  به ۵۰ درصد رسیده و یعنی نصف منابع آبی سال گذشته را امسال در اختیار داریم.

 مهرعلیزاده با تشکر از صرفه جوبی شهروندان در مصرف آب، اظهارداشت: اصفهان مقام دوم را از نظر صرفه جویی در مصرف آب و همچنین میزان مصرف آب داشته و تا امروز نزدیک به ۱۵-۱۷ درصد صرفه جویی در مصرف آب صورت گرفته است .

استانداراصفهان به اقدامات صورت گرفته در خصوص مدیریت مصرف آب اشاره کرد و افزود: از بهمن ماه سال گذشته کارگروه سازگاری با کم آبی تشکیل شد و موضوع آب اصفهان در سطح ملی مورد بررسی قرار گرفت و با برنامه ریزی ها و طراحی های صورت گرفته تلاش بر این شد که آب شرب با اولویت اول، حفظ باغات و تامین آب صنایع با اولویت دوم و کشاورزی و محیط زیست با اولویت بعدی تأمین شود.

وی از صبوری و خویشتنداری کشاورزان استان تشکر کرد و افزود: علیرغم اینکه کشاورزان و باغداران استان به دلیل عدم کشت با مشکلات معیشتی مواجه شده‌اند، ولی همکاری لازم را درخصوص تامین آب شرب داشته‌اند.

اصفهان صرفه جویی در مصرف کشاورزی مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر